Вересень 2, 2020

Культура використання ліфтів під час карантину

Орієнтовний час читання: 4 хв. / 491 Слів

Культура використання ліфтів під час карантину

Як це не дивно, але кабіна ліфту може стати місцем, де можливе зараження коронавірусною інфекцією. Зокрема це стосується підйомників, розташованих у торговельних центрах, офісних приміщеннях, багатоповерхових новобудовах та інших місцях, де ними щодня користується велика кількість людей. Що треба знати, щоби убезпечити себе під час звичайної поїздки ліфтом?

У чому небезпека ліфтової кабіни?

Звичайна кабіна ліфту, якою більшість із нас користується щоденно, є місцем підвищеної небезпеки та найбільш заразним місцем у будівлі. Чому так?

Це пов’язано насамперед із тим, що кабіна являє собою замкнутий простір невеликих розмірів. Крім того, у кабіні підйомника:

 1. зазвичай погана вентиляція;
 2. на стінах та кнопках, які доводиться натискати кожному, хто користується ліфтом, скупчується велика кількість бактерій, зокрема часточки вірусу COVID-19, а без спеціальної дезінфекції вони здатні тут залишатись упродовж тривалого часу (до декількох діб);
 3. людина, пересувається одна та має хибне враження захищеності, не підозрюючи, що за декілька хвилин тому інший пасажир міг тут кашляти або чхати, розповсюджуючи мільйони бактерій.

Як себе захистити?

Звичайно, найбільш дієвий спосіб захистити себе від зараження в ліфті – просто ним не користуватися. Але є ситуації, коли зробити це неможливо. У таких випадках радимо дотримуватися простих правил користування підйомником, які дозволяють мінімізувати ризик передавання інфекції, а саме:

 1. Уникати скупчення людей. Це правило справедливе і для тих, хто користується ліфтом. Залежно від розміру кабіни тут дозволяється одночасно перебувати не більше 1-4 особам.
 2. Під час поїздки варто використовувати захисні медичні маски чи респіратори з підвищеним рівнем захисту. Окрім цього, рекомендується вдягати одноразові гумові рукавички або доторкатися до ручок чи кнопок через одноразову антибактеріальну серветку.
 3. Під час поїздки в ліфті з іншими пасажирами варто уникати спілкування. Це пов’язано з тим, що під час розмови разом із мікрокраплями слини в повітря потрапляють мільйони патогенних мікроорганізмів. Оптимальний варіант при пересуванні з попутником – тримаючи дистанцію.
 4. Перед тим, як зайти до кабіни, повітря в ній можна продезінфікувати аерозольним засобом на основі етилового спирту.
 5. Власники будівлі та керуючі компанії багатоквартирних будинків мають регулярно проводити санітарну обробку підйомника дозволеними антисептичними засобами.

Що треба знати власникам ліфтів?

Про безпеку варто дбати не лише тим, хто користується підйомниками, але і їхнім власникам. Щоби використання ліфтової кабіни було безпечним, необхідно:

 1. Регулярно протирати всі кнопки в кабіні безворсими серветками з дезінфікуючими засобами. Причому варто уникати розпилювання засобу безпосередньо на кнопки. Надмірна волога може спричинити несправність електроніки.
 2. Протиранню антисептичними засобами також підлягають поруччя, двері, стіни та підлога ліфтової кабіни, на яких можуть осідати часточки вірусу. Не допускається використання розчинів, що містять відбілювач. Його агресивні компоненти можуть зашкодити кабіні ліфта.
 3. Окремо треба подбати про освітлювальні прилади. Для їхнього очищення використовують безворсі серветки та антибактеріальні засоби.
 4. Якщо в кабіні є дзеркало, його обробляють неагресивним засобом без абразивних часточок. Так само очищують підлогу. За наявності на підлозі килимового покриття варто скористатися щіткою-насадкою для пилососа.
 5. Поруч із дверима треба розмістити санітайзер.
 6. За можливості в кабіні варто встановити кварцову лампу.

Частота прибирання в ліфтових кабінах залежить від інтенсивності її використання.

Дотримуючись цих простих, на перший погляд, рекомендацій, кожен із нас зможе захистити себе та інших від розповсюдження небезпечного вірусу.

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх