Ліфт, у якому некомфортно або навіть небезпечно перебувати – такий функціональний елемент будівлі негативно впливає на репутацію його власника. І в такому разі є два варіанти розвитку подій – замінити обладнання повністю або зробити його внутрішнє й зовнішнє оновлення. Останній захід має назву модернізація.

Тільки вдумайтеся – за допомогою проведеної модернізації з’являється можливість подовжити експлуатаційний період ліфта на 10-20 років без необхідності повної заміни обладнання! Варто відзначити й те, що так зване осучаснення ліфта значно вигідніше, ніж заміна обладнання на нове. Отже, питання модернізації цілком виправдане фінансово й технічно як для комерційних або комунальних будівель, так і для житлового фонду.

Не варто плутати процес модернізації ліфта з капітальним ремонтом. Хоч вони і схожі, але відмінності все ж таки є:
 1. Капітальний ремонт проводиться за фактом технічного зносу, і термін експлуатації обладнання залишається незмінним.
 2. Необхідність капітального ремонту диктується стандартами безпеки, без відповідності яким обладнання буде непридатним до використання.
 3. Завдання капітального ремонту – технічна відповідність, модернізації – у тому числі й естетична.
 4. За модернізації використовуються інноваційні технології та сучасні матеріали, що відповідають не тільки стандартам, але й загально прийнятому уявленню про конструкцію й зовнішню привабливість ліфта.

Завдання модернізації полягає в тому, щоби пасажирам або користувачам обладнання було комфортно й безпечно за його використання. До того ж у процесі оновлення ліфта чітко простежується й економічна, й іміджева доцільність. Якщо пасажири навіть несвідомо відчуватимуть комфорт, наприклад, за відвідування торгового центру, покупців в останньому буде більше, а отже й торгові площі орендуватимуться простіше й дорожче. Логіка в житлових комплексах та офісних центрах є практично ідентичною.

Важливо: перш ніж замовити модернізацію ліфта, необхідно запросити фахівця на очну консультацію. Попередній аналіз і аудит обладнання дасть змогу виявити всі наявні проблеми / невідповідності та скласти детальний план подальших дій для досягнення найбільш ефективного результату: функціонального, сучасного та естетичного ліфтового обладнання.

7 ознак того, що необхідна модернізація ліфта
 1. Термін експлуатації понад 10 років – за цей період навіть за регулярного технічного обслуговування багато вузлів виходять із ладу й підлягають заміні, кабіна зношується й застаріває морально.
 2. Тип і функціонал обладнання не відповідають актуальним стандартам безпеки – наприклад, відсутність кнопки закриття дверей або зв’язку із диспетчером.
 3. Тип і призначення будівлі були змінені (реконструкція тощо) – актуально за збільшеного пасажиропотоку.
 4. Значне збільшення кількості неполадок / зламань за певний період роботи. Сюди ж треба віднести збільшений час очікування кабіни, нестабільний або відсутній зв’язок із диспетчером, стрибкоподібний або переривчастий хід, а також неправильне положення кабіни щодо посадкового майданчика (підлоги) і занадто швидке або повільне відкриття / закриття дверей.
 5. Неестетичність. Не варто закривати очі на те, що, скажімо, панелі кабіни витерті або покриті тріщинами, а цифри на кнопках ледь помітні. Комфорт пасажирів сконцентрований у кабіні, а отже, естетика не менш важлива, ніж технічна частина.
 6. Необхідна технічна модернізація. Це стосується встановлення системи відеоспостереження, заміни панелі управління на сучасну (наприклад, з інформативним / рекламним табло), економічної доцільності (світлодіодне освітлення) тощо.
 7. Значний рівень шуму. Цей чинник може стати вирішальним за необхідності замовити модернізацію ліфта. Гул від руху кабіни є дратівливим для мешканців, працівників і, звичайно, для відвідувачів будівлі.
Якою буває модернізація ліфтового обладнання
 1. Повна – заміні підлягають усі складові частини, за винятком напрямних кабіни і противаги.
 2. Комплексна – містить у собі пункти повної модернізації ліфта, за винятком заміни рам та інших металоконструкцій, якщо підтверджено їхній придатний стан і достатній запас міцності.
 3. Часткова модернізація – являє собою заміну окремих вузлів, але має здійснюватися на основі рекомендацій кваліфікованого фахівця за результатами аналізу обладнання.

У СІТІ ЛІФТ роботу з модернізації ліфтового обладнання виконують інженери та дизайнери зі значним досвідом у цій сфері. Наша робота дає змогу зробити старий ліфт таким, який не буде відрізнятися від нового за надійністю, плавністю ходу, точністю зупинки та інтер’єром. Наша компанія надає тривалу гарантію на будь-який різновид робіт.

Двері шахти і приводи дверей, кабіни, тягові елементи, системи безпеки, гідропривід для гідравлічних типів, купе кабіни, панелі управління, елементи освітлення та оповіщення тощо – усе це входить до переліку елементів, які можуть підлягати заміні. За великим рахунком, будь-який ліфт, немов конструктор, і тому він може модернізуватися безліч разів. Ваш орієнтир – незадоволення його технічним або естетичним станом.

Важливо: за виконання модернізації ліфта можуть змінюватися в тому числі його основні параметри (номінальна вантажність, швидкість, призначення, кількість і тип дверей тощо).

Загалом всі заходи за типами можна розділити на дві групи: естетичний і технічний.

У практиці окремо ці типи зустрічаються зрідка, найчастіше клієнти СІТІ ЛІФТ замовляють комплексні роботи з оновлення й технічних, і візуальних параметрів обладнання.

Зверніть увагу: для проведення заходів із модернізації ліфта зовсім не обов’язково чекати закінчення позначеного виробником експлуатаційного періоду. Якщо хоча б один з описаних у попередньому блоці пунктів є знайомим, це привід запросити фахівця для попереднього оцінювання стану обладнання.

Модернізації підлягають не тільки пасажирські типи ліфтів – і вантажні, й обладнання спеціального призначення (наприклад, медичні) застарівають і зношуються так само. В особливій мірі це стосується ситуацій, у яких на регулярній основі перевищується граничне навантаження, це може відбуватися внаслідок змінених умов використання.

За проведення заходів із модернізації ліфта важливо враховувати дві складові:
 1. Екологічність – обладнання має бути якомога менш ресурсомістким і відповідати сучасним стандартам енергоефективності.
 2. Адаптацію для людей з обмеженою мобільністю – це стосується пасажирських ліфтів незалежно від локації встановлення й дає змогу зробити так, щоби ваш ліфт був доступним для всіх пасажирів, незалежно від їхнього фізичного стану.

Якщо ви хочете обговорити умови співпраці й отримати відповіді на свої питання, фахівці компанії СІТІ ЛІФТ відкриті для консультацій. Зателефонуйте за вказаними номерами телефонів або залиште свої контактні дані у віртуальному вікні внизу сторінки.

Під час звернення в СІТІ ЛІФТ ви за замовчуванням отримаєте наступні переваги:
 1. Досвід. Значний і багаторічний – у кожного фахівця, який буде з вами працювати. Досвід – це не просто кількість реалізованих проєктів, а вміння почути клієнта й запропонувати йому індивідуальний сценарій вирішення завдання.
 2. Відповідність бюджету. Врахування ваших можливостей та складання кошторису, у якому буде оптимальне співвідношення якості та вартості послуг.
 3. Гарантія. Після проведення модернізаційних заходів замовник отримує експертний висновок щодо відповідності обладнання прийнятим стандартам і нормам.
 4. Професійний підхід. Це – не порожні слова, а основа, згідно з якою працюють фахівці СІТІ ЛІФТ. Бачимо і знаємо більше, постійно розвиваємося і пропонуємо технологічні рішення.
 5. Пост обслуговування. Працюємо на договірній основі рівно за тих зусиль, які необхідні замовникові.

Напишіть про своє бажання співпрацювати у формі зворотного зв’язку, зв’яжіться поштою office@citylift.com.ua або зателефонуйте за номером +38 (096) 709-07-07

Вам також може бути цікаво:
Наверх