Грудень 17, 2018

Останнє оновлення: Грудень 3, 2021

Чистота в ліфті: чому важливо підтримувати не тільки технічний і естетичний стан вашого обладнання

Орієнтовний час читання: 7 хв. / 1038 Слів

Чистота в ліфті: чому важливо підтримувати не тільки технічний і естетичний стан вашого обладнання

Сьогодні ми поговоримо про один важливий момент, який багато власників ліфтового обладнання звикли опускати або зовсім ігнорувати. Це - чистота. Причому мова в даному випадку йде не тільки про саму кабіну, в якій, безпосередньо, проїжджають пасажири, а й про «виворітну» сторону - функціональні вузли і механізми. В особливій мірі питання чистоти стосується холодної пори року, в період з кінця осені до початку весни. Бруд, сніг, лід, листя, що намерзло на підошви - все це потрапляє в шахту, на поріг ліфта і перешкоджає нормальній роботі обладнання. Як результат - проблеми з роботою підйомного механізму, некоректне відкриття і закриття дверей, і, звичайно непередбачені витрати на обслуговування та поточний ремонт.


Чому це так важливо ?

Велика частина вже встановленого обладнання обслуговується за абонентським договором, однак, незважаючи пункт про підтримку чистоти, далеко не весь персонал в змозі забезпечити належний рівень порядку саме в технічній частині, приділяючи максимум уваги все тієї ж кабіні. Але ж перше, на що слід звернути увагу - це поріжки дверей. Їх очищення зазвичай включає в себе розпилення відповідного для металу очищаючого складу безпосередньо на поверхню, і елементарну очистку з боку в бік до тих пір, поки бруд і сміття не будуть повністю видалені. У тому випадку, якщо цих маніпуляцій недостатньо, можна використовувати жорсткі щітки або пилосос, щоб витягти застряглі частинки з поглиблень. Незалежно від того, які методи використовуються, обов'язково приділяйте увагу саме цьому, незначному, на перший погляд, елементу, оскільки зима приносить з собою підвищену необхідність належного обслуговування дверних порогів.

Поріжки дверей ліфта

Своєчасні дії з очищення всіх елементів ліфту є дуже важливим аспектом у збереженні достатнього рівня комфорту для пасажирів (адже велика частина ваших орендарів, мешканців або відвідувачів офісних будівель проїжджає в кабіні по кілька разів на день). Те ж саме стосується і вантажних типів обладнання. Наприклад, некоректна робота дверей може утруднити перевезення вантажів і навіть спричинити їх пошкодження, не кажучи вже про значні вагові навантаження. Команда СІТІ ЛІФТ переконана: регулярна і якісна чистка ліфтів повинна бути пріоритетом у сервісному обслуговуванні, яке гарантує і комфорт пасажирів, і навіть елементарну гігієну. У даній статті ми підготували своєрідну рекомендаційну інструкцію, яку, сподіваємося, ви прочитаєте з задоволенням і приймете до уваги.


5 обов'язкових елементів ліфта, які повинні регулярно очищатися
  • 1. Дверні напрямні. Звичайно, перше, що впадає в очі, коли ви заходите в кабіну, це дзеркала, підлога, двері або кнопки. Тим не менш, важливо мати на увазі, що очищення дверних напрямних дуже важливе. Чому? Тому що це «улюблене» місце для бруду і різного сміття, які, потрапляючи на поріжки, перешкоджають нормальній роботі дверей. В даному випадку краще використовувати щітку або самий звичайний (але достатньої потужності) порохотяг з тонкою і вузькою насадкою.

  • 2. Шахта. Це те місце, про яке пасажири не думають, а сервісні служби воліють не згадувати. Згадайте, як часто у вас падали речі з кишень в зазор між дверима і майданчиком? Але ж із сотні пасажирів хтось неодмінно щось упускає, а сміття, що скупчилося, знову ж таки, заважає 100% - ій продуктивності ліфта. Правильна чистка повинна забезпечувати абсолютну чистоту шахти, тому компанія або спеціаліст, які відповідальні за сервіс, повинні займатися цим питанням не рідше одного разу на місяць.

  • 3. Стіни і двері. У більшості випадків стіни і двері ліфта виготовлені з нержавіючої сталі, тому чистку цього матеріалу необхідно проводити з великою ретельністю і увагою. Для досягнення оптимального, ідеального і довговічного результату слід використовувати спеціальний нетканий матеріал, на який нанесений очисний склад для сталі. Це спеціальні компоненти, які мають антистатичний ефект, тобто не тільки очищають поверхню, але і перешкоджають прилипанню бруду і вологи.

  • 4. Дзеркала і підлога. Це - ті самі місця, скупчення бруду і сміття в яких, в порівнянні з іншими елементами, до кінця дня стає критичним. Саме тому їм слід приділяти максимальну увагу. Для підлог необхідно застосовувати неагресивні, але ефективні засоби, а в разі дзеркал - аналогічні склади з числа тих, які використовуються для вікон і скел.

  • 5. Елементи освітлення і панель управління. І для освітлювальних приладів, і для кнопок ліфта, потрібно використовувати вологу тканину і при цьому виключити застосування агресивних хімічних сполук, які можуть пошкодити пластик. Не можна використовувати абразиви - вони подряпають поверхню, і її доведеться міняти. В якості доповнень не варто нехтувати щотижневою перевіркою коректності роботи панелі управління.


Чим, як і коли очищати ліфт від забруднень

Для того щоб очистити ліфт, досить використовувати вже наявне в офісі або будинку обладнання та інвентар. Не слід забувати про регулярність (мова йде про щоденне прибирання) всіх перерахованих вище елементів. Сам процес важливо співвіднести з інтенсивністю пасажиропотоку, тому роботи не слід проводити в той час, коли великий наплив людей (з 6.00 до 9.00 в житлових будинках, офісних центрах). Раціональніше використовувати час, коли людей практично немає - приблизно з 10.00 і до обіду. Також додатково слід проводити прибирання після якихось заходів (заїзд і виїзд орендарів, ремонтні роботи тощо).

Своєчасна перевірка функціональності ліфтового обладнання

Дуже важливо, щоб обслуговуюча компанія здійснювала сервісне обслуговування, яке не тільки вирішувало б наявні проблеми, але і своєчасно перевіряло правильність функціонування різних пристроїв: екстреного виклику, відкривання і закривання дверей, кнопок, освітлення, системи оповіщення і т. д.


Різниця між характером використання ліфтів: які типи забруднюються найчастіше

Побутове використання

Це - один з найбільш інтенсивних режимів експлуатації, адже кожен мешканець будинку користується ліфтом, мінімум, двічі на день. І, звичайно, назвати абсолютну більшість людей охайними не можна, особливо це стосується дітей, які ненароком можуть забруднити панель шоколадом або пролити газовану воду, кинути обгортку в шахту тощо.

Комерційне або офісне використання

Його чистка повинна бути дуже ретельною, оскільки на додаток до високої плинності людей, повинен підтримуватися хороший імідж як керуючої компанії, так і тих фірм, які орендують офіси.

Промислове використання

В цьому випадку зазвичай ліфт виконує одночасно дві функції: з перевезення людей і вантажів. Таке обладнання повинно підлягати обслуговуванню і очищенню частіше, тому що ресурс його вичерпується значно швидше. Наприклад, там часто розливаються речовини, які можуть викликати корозію або розсипаються продукти, які можуть пошкодити механізм.

Застосування в клініках медичних установах

У лікарні або великих медичних центрах в ліфтах повинна дотримуватися максимальна гігієна, а якщо бути точніше, то стерильність. До того ж, брудний або недоглянутий ліфт може викликати деяку недовіру у клієнтів, що неодмінно позначиться на вашій репутації.


Чистота ліфта - це пріоритет і вектор, яких необхідно дотримуватися безумовно. Це стосується і офісних і комерційних, і житлових типів обладнання. Не нехтувати ні технічним станом, ні комфортом пасажирів, ні своєю репутацією не так складно, як вам здається. Потрібна допомога? Команда СІТІ ЛІФТ завжди поруч - достатньо зателефонувати!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх