Червень 22, 2019

Останнє оновлення: Грудень 4, 2021

Ескалатор: 10 фактів про обладнання, які будуть вам цікаві

Орієнтовний час читання: 4 хв. / 537 Слів

Ескалатор: 10 фактів про обладнання, які будуть вам цікаві

Задумайтеся, наскільки органічним вам здається технічний прогрес? І чи замислювалися ви, наскільки менш комфортним життя стало б без смартфонів, пультів для телевізора, пральної машини, мікрохвильової печі та ... ескалатора, який економить ваш час і сили на пересування на 30-50%? Саме про останнє досягнення третього тисячоліття колектив компанії СІТІ ЛІФТ вирішив познайомити вас сьогодні. Без технічних складнощів і незрозумілих термінів - стисло, цікаво і корисно!


Трохи історії для початку

Ви здивуєтеся, але один з перших ескалаторів був побудований з розважальною метою. В кінці минулого століття, в 1893 році, в Коні-Айленд - знаменитому американському парку розваг таким чином вирішили розсмішити відвідувачів. Вершники осідлали імпровізовані поруччя і поїхали вгору по «рухомих сходах», які були встановлені під кутом у 25 градусів. Трохи пізніше, в 1899 році, компанія Otis Elevator Company, з якою ви вже знайомі з історії ліфтів, виготовила перший комерційний ескалатор в Північній Америці - саме він став першим зафіксованим винаходом, від дати створення якого бере початок «ера» ескалаторів.

У тому ж році керівництво універмагу Harrods в Лондоні відкрило перші «рухомі сходи». До слова, перший патент був отриманий раніше, в 1859 році, але винахід не здобув популярність, і про нього забули на 40 років. Ви здивуєтеся, але найстарішому ескалатору (виконаному з натуральної деревини, в цьому році виповнюється 92 роки, і він все ще продовжує свою роботу в Macy’s Herald Square ❐, Нью-Йорк. Проїхатися на ньому можна і сьогодні, так що, при нагоді, не ігноруйте цю можливість!

Найстаріший ескалатор в світі

Неісторичні цікавинки: факти, які змусять вас посміхнутися

  • Найдовші ескалатори у світі встановлені глибоко під землею, і знаходяться вони на станціях метрополітену Санкт-Петербурга - їх довжина становить майже 150 метрів.

  • А ось найкоротший ескалатор у світі з чарівною назвою «Пучикатор» знаходиться в торговому центрі Kawasaki, Японія. У розпорядженні його пасажирів всього п'ять сходинок, які переносять людей на висоту, рівну усього 83 сантиметрам.

  • Ескалатори на всіх станціях метро індійського міста Нью-Делі в Індії облаштовані спеціально розробленими захисними пристроями, які запобігають потраплянню вільного і досить довгого одягу в ескалатор.

  • Поручні ескалатора рухаються швидше не через інженерний прорахунок - це вимога самої конструкції, яка, зношуючись з часом уповільнюється, тому її заздалегідь роблять більш швидкою.

  • Сходинки - трикутної форми. Просто ви цього не бачите, і рухаються вони по ланцюгу, «розкладаючись» тоді, коли це необхідно.

  • Існують ескалатори гвинтового типу - спіральні, і з'явилися вони ще в 1985 році. Таким чином економиться багато місця, а в якості альтернативної назви десять років тому виступало слово «левітатор», яке так і залишилося невикористаним.

  • Ескалатор - безпечний, з усім тим, вам варто бути обережніше зі шнурками, декоративними частинами взуття або довгим платтям.

  • Рифлені сходинки - не для краси. Такий тип конструкції дозволяє виключити забивання системи механізму сміттям і запобігає затриманню вологи на їх поверхні.


Корисно знати! Сам термін «ескалатор» спочатку був придуманий і використовувався тільки торговою маркою компанії Otis Elevators. Саме тому виробникам аналогічних пристроїв доводилося придумувати альтернативні, незвичні для слуху сьогодні, і, скажімо прямо, не зовсім милозвучні назви: моторні сходи, рухомі сходи, електричні сходи тощо.

Статистика, як любить повторювати команда СІТІ ЛІФТ, річ невблаганна, і вона яскраво демонструє зростаючу популярність цих пристроїв. Сьогодні важливі фактори - комфорт і мобільність, і саме ескалатори дають можливість організовувати багатотисячні потоки людей, швидко доставляти їх на різні рівні будівлі та навіть підвищувати рівень прибутку торговельних центрів. Йти нога в ногу з прогресом - зручно і цікаво!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх