Квітень 4, 2022

Чому не можна користуватись ліфтом під час повітряної тривоги: застереження від СІТІ ЛІФТ

Орієнтовний час читання: 4 хв. / 462 Слів

Чому не можна користуватись ліфтом під час повітряної тривоги: застереження від СІТІ ЛІФТ

Паніка не залишає вибору, тому єдина думка під час лунання сирен – це якомога швидше сховатись в укритті. Зрозуміло, що у багатоповерхових будинках найшвидшим варіантом буде використання ліфту. Але саме цей спосіб може коштувати вам здоров’я і навіть життя. Чому не варто користуватись будь-якими підйомниками під час повітряної тривоги – розповідаємо далі в матеріалі.

Чому це так важливо

Тому ще ви ризикуєте опинитись у пастці. Ліфт – це об’єкт підвищеної небезпеки під час будь-якої НП, а у час воєнного стану й поготів. У правилах використання ліфта чітко прописані заборони користування підйомником під час пожежі, землетрусу тощо. Що вже й казати про ризик повітряних чи наземних атак.

У мирний час розблокування ліфта займає усього декілька хвилин. Натомість з урахуванням навантаження на комунальні служби під час воєнного стану (якщо в будинку не підписаний договір із приватною компанією) – час реагування може збільшитись в декілька разів, тобто до години або навіть більше. Тому якщо на теренах вашого міста оголошена повітряна тривога, навіть якщо ви знаходитесь на 10-му чи ще вищому поверху, користуйтесь сходами.

Зверніть увагу: майже в усіх містах України місцева влада наполегливо просить не користуватись ліфтом навіть під час комендантської години.

Дбайте не про комфорт, а про стан, при якому вам не будуть загрожувати сторонні обставини! І пам’ятайте – усі заборони чи жорсткі правила створені, насамперед, для вашої безпеки.

Що може статися:

  • Вимкнення електроживлення – якщо в будинку немає альтернативного джерела живлення, ви опинитесь у пастці. Скільки будуть тривати рятувальні роботи – невідомо, оскільки при ускладненому русі в місті та великому навантаженні на відповідні служби передбачити час реагування неможливо.
  • Пожежа – під час загоряння небезпека закритого простору кабіни полягає, першою чергою, у ризику задихнутися, тобто вчадіти. Про вогонь і говорити не варто – шансів вижити під час пожежі, якщо ви знаходитесь у ліфтовій кабіні, майже немає.
  • Пошкодження будинку – насамперед, передбачає все те ж відключенні електромережі, а також фізичне пошкодження шахти ліфта чи навіть самої кабіни. Надзвичайно небезпечний стан для тих, хто буде перебувати в підйомнику.

Що робити, якщо ви все ж опинилися у ліфтовій пастці? Не панікувати! Головне – не намагайтесь самотужки відчинити двері підйомника. Зверніться в аварійну службу ліфтів чи за телефоном 112 і сумлінно дочекайтесь рятувальників.

Важливо: нагадуємо, що із собою в укриття потрібно взяти особисті документи, засоби індивідуального захисту, достатній запас питної води та їжі, щоб мати змогу дочекатись допомоги у разі її потреби. Укриттям може слугувати не тільки підвальне приміщення, а й нульовий поверх і навіть коридор за наявності двох опорних стін від вулиці. Не ризикуйте життям і не намагайтесь дістатись до укриття, якщо небезпека очевидна – шукайте можливості заховатись там, де ви знаходитесь.

Не нехтуйте правилами безпеки, щоб не опинитись у пастці. Пам’ятайте, що після оголошення тривоги у вас завжди є як мінімум 5 - 10 хвилин, щоб сховатись в укритті. Бережіть себе, все буде Україна!

Останнє оновлення: Травень 21, 2022

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх