Вересень 11, 2019

Останнє оновлення: Вересень 23, 2019

Який термін служби ліфта ?

Орієнтовний час читання: 6 хв. / 781 Слів

Який термін служби ліфта ?

Ви або зовсім недавно встановили ліфт у комерційному або житловому будинку, або плануєте це зробити? Питання про те, який термін служби обладнання - цілком передбачуване і логічне, адже граничний експлуатаційний період існує у всього - і у кожного будинку, і у вашого улюбленого автомобіля, і навіть у кава-машини, яка вранці готує для вас ароматний еспресо.

Середній термін служби ліфта становить ні багато, ні мало - від 20-ти до 25-ти років. Але це - усереднений показник. Як же дізнатися, скільки років залишилося існувати конкретно вашому обладнанню? Саме в якості практичного орієнтиру компанією СІТІ ЛІФТ і був створений цей розгорнутий матеріал. Вивчіть його, і відповідь на питання знайдеться сам собою! Тут, як завжди - цікаво, корисно та зрозуміло.


Інвестиції, планування та розрахунок: все, що стосується вашого ліфта

Значні вкладення - те, що апріорі супроводжує покупку ліфта. Зрозуміло, вони повинні пізніше стати основою для зростання прибутку або, мінімум, для підвищення комфорту клієнтів (тут не забуваємо про репутацію вашого бізнесу). Чим довше служить ліфт, чим у кращому він стані, і те, на скільки відсотків виконує поставлене завдання, і є основою для висновку про термін його експлуатації.

Від чого ж залежить цей фактор? Від десятка супутніх умов! Це і формат використання, і тип монтажу, і локація установки і, звичайно, сама конструкція підіймача. Ваше завдання - навчитися планувати і визначати, який саме залишився життєвий цикл обладнання. І, як показує практика, це не настільки складно - досить вивчити матчастину і бути готовим до ремонту, модернізації та інших непрямих вкладень. Все заради того, щоб не пожертвувати внутрішньою інфраструктурою будівлі та забезпеченням мобільності пасажирів.


Фактори, які негативно впливають на тривалість експлуатації ліфта

Вони існують, і, на жаль, досить часто власники не замислюються про їх руйнівний вплив. Нижче - повний список того, з чим вам для початку необхідно ознайомитися, а після - повністю виключити. Це:

 • Несвоєчасне або неякісне обслуговування обладнання;
 • Відсутність можливості оновити всі компоненти, привівши їх до сучасних технологічних норм;
 • Монтаж обладнання без урахування технічної карти і регламентів;
 • Формат використання, що перевищує допустиме навантаження (перевезення вантажів на пасажирському ліфті);
 • Невідповідність навантаження призначенню обладнання та рекомендацій виробника;
 • Вплив агресивних кліматичних і внутрішніх середовищ;
 • Відсутність взаємозамінних запасних частин.

Фатальним для обладнання з усіх перерахованих вище пунктів є перший. Що б не відбувалося з підіймачем, своєчасна кваліфікована допомога здатна його «реанімувати» без шкоди якості та інтервалу роботи. Просто уявіть, що після покупки автомобіля ви жодного разу не проходили технічного огляду, не змінювали витратні частини та не перевіряли рівень рідин. Ризикнете відправитися в далеку поїздку? Аналогічна ситуація і з ліфтом - передчасний знос, приховані, а потім і явні поламання - все це веде до скорочення терміну служби.

Від чого залежить експлуатаційний період: життєві цикли окремих компоненті

Окремі компоненти - саме з них складається вся ліфтова система. Не знаючи особливостей роботи кожного, складно зіставити можливості підіймача і розрахувати його потенціал. Пропонуємо ознайомитися з основними складовими, їх завданнями та допустимими періодами експлуатації:

 • Дверне обладнання та приводи. Як і інші елементи системи, при належному обслуговуванні здатні функціонувати безперебійно не менш 25-ти років. Наприклад, компонентами, які найбільш зношуються, є ролики, що відповідають за плавність пересування стулок. Вони - легко замінні, при цьому цей процес займає мало часу і коштує недорого. Якщо ж спочатку конструкція була невисокої якості, або роботи проведені не за регламентом, термін служби може скоротитися у два-три рази.
 • Контролер. Досить тривалий термін служби, заміна відбувається лише в тому випадку, якщо деталь вийшла з ладу повністю, або її технічні параметри не відповідають сучасним системам інших вузлів (частіше - при повній модернізації ліфта).
 • Підіймальний механізм. Життєвий цикл здатен обчислюватися сорока роками, в деяких моделях навіть зафіксовані випадки роботи протягом століття. В даному випадку вкрай важливо забезпечити регулярну і повноцінну програму обслуговування, вчасно проводити ремонт двигуна і контролювати коректну роботу приводу. В такому випадку вдасться домогтися значного підвищення його працездатності.
 • Блок живлення. Його завдання - захист всього електротехнічного вузла і плавні пуск/зупинка кабіни. Вузол повинен регулярно обслуговуватися, це дозволить продовжити термін його роботи до 30-ти років.
 • Шляховий кабель. Це - ланка, що відповідає за подачу електроенергії. Його своєчасна заміна дозволить усунути уривчастість подачі струму і, відповідно, збої в «поведінці» обладнання. Якісний сертифікований шляховий кабель, при правильній установці, здатний прослужити від 25-ти до 30-ти років.

Детальна оцінка стану ліфта: як попередити можливі проблеми та уберегтися від значних витрат

Це те, що повинно відбуватися кожен рівний період (квартал, півріччя або рік, залежно від віку і стану пристрою). Якщо, прочитавши цей матеріал, ви задумалися про доцільність технічної підтримки, або навіть інтуїтивно виявили ймовірність проблеми, поспішіть - чим раніше ви звернетеся за компетентною допомогою, тим вище шанси «оживити» ваш ліфт і подовжити його функціональний цикл. Експертна команда СІТІ ЛІФТ готова взяти на себе завдання з оцінки системи та зробити всі дії, здатні продовжити термін експлуатації обладнання. Передавайте розв’язання складних питань фахівцям, і назавжди забудьте про поламання і захмарний кошторисі екстреного ремонту!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх