Чи потрібен відеонагляд у ліфті ?


Вандалізм, антикультурні дії пасажирів, куріння і всілякі «наскельні написи» – це недуга не тільки пасажирських ліфтів, але і підйомників в офісних і торгових центрах. Наскільки ретельно не був би продуманий дизайн, наскільки сучасні матеріали б не були використані, ризик того, що хтось з пасажирів все ж знехтує правилами, досить великий. Єдиним законним і дієвим способом, який дозволить виключити подібного роду непорозуміння, є установка відеоспостереження.
Основними аспектами цього процесу і особливостями поділиться сьогодні експерт компанії СІТІ ЛІФТ.

Стримуючий фактор для зловмисників і безпека пасажирів

Наскільки часто ви зустрічаєте в новинах інформацію про те, що під час підйому або спуску ліфта було скоєно пограбування або напад? Непомітна, на перший погляд, але очевидна для злочинця, що тримає «вухо гостро», відеокамера, може попередити злочин. Зловмисник просто злякається розголосу своїх дій, і, як показує практика, у 80% випадків відмовиться від їх вчинення.

Сюди ж слід віднести і емоції пасажирів. Побачивши табличку про наявність відеоспостереження, дитині чи жінці вже не настільки страшно залишатися в кабіні ліфта один на один з незнайомцем. Монтаж системи відеоспостереження дозволить пасажирам відчувати себе захищеними, незалежно від того, про конструкції якого роду йде мова – встановлених в житлових будинках або офісних будівлях.

Нещасні випадки і форс-мажорні ситуації

Хоча ймовірність аварії в ліфті під час руху досить невелика (всі ми пам'ятаємо про своєчасне технічне обслуговування та модернізацію), камери відеоспостереження дійсно можуть бути корисні в таких обставинах, які просто неможливо передбачити. Під час будь-якого технічного збою така система дозволить не тільки контролювати ситуацію зсередини кабіни, але і, при наявності голосного зв'язку, підтримувати контакт з пасажирами та інформувати їх про поточну ситуацію з відновленням.

Важлива інформація! У тому випадку, якщо установка відеоспостереження передбачається в житловому багатоповерховому будинку, відповідно до законодавства України, керуюча компанія або приватна особа, що ініціює цю процедуру, має отримати письмову згоду більшості власників нерухомості. Додатково слід встановити табличку про наявність відеопристроїв. В іншому випадку, дії по установці відеокамери в ліфті можуть бути витлумачені як зйомка в корисливих цілях, або посягання на особисті свободи жителів будинку.

5 аспектів раціонального рішення

  • 1. Антивандальні моделі. Як не крути, камера завжди залишається в полі зору і досяжності, тому краще попередити пошкодження дорогого обладнання, і віддати перевагу захищеному формату.

  • 2. Бездротові моделі. Набагато простіше забезпечити високий рівень зв'язку, ніж забезпечувати потім обслуговування провідних модифікацій.

  • 3. Висока якість відео. Віддавайте перевагу лише сучасним та інноваційним рішенням, ніж застарілим, але дешевим. Піксельність на місці обличчя іноді може змусити вас поплатитися «економією на сірниках».

  • 4. Ширококутна зйомка. Одного такого вузла достатньо для охоплення всієї кабіни як стандартного пасажирського, так і вантажного ліфта.

  • 5. Стійкість до вібрацій. Обладнання повинно мати вбудований противібраційний модуль, оскільки локація його розміщення не статична і постійно знаходиться в русі.

Якщо ви віддаєте перевагу делегуванню повноважень вибору експертам, просто зателефонуйте! Портфоліо компанії СІТІ ЛІФТ повниться сучасними рішеннями з безпеки, як в одиничних, невеликих проектах, так і в масштабному забезпеченні комерційних мереж. Пам'ятайте, безпека - досить хиткий фактор, вплинути на який можна, лише попередивши неприємності!