Листопад 5, 2018

Останнє оновлення: Грудень 23, 2021

Чи потрібен відеонагляд у ліфті ?

Орієнтовний час читання: 9 хв. / 1265 Слів

Чи потрібен відеонагляд у ліфті ?

Вандалізм, антикультурні дії пасажирів, куріння і всілякі «наскельні написи» – це недуга не тільки пасажирських ліфтів, але і підйомників в офісних і торгових центрах. Наскільки ретельно не був би продуманий дизайн, наскільки сучасні матеріали б не були використані, ризик того, що хтось з пасажирів все ж знехтує правилами, досить великий. Єдиним законним і дієвим способом, який дозволить виключити подібного роду непорозуміння, є установка відеоспостереження.

Основними аспектами цього процесу і особливостями поділиться сьогодні експерт компанії СІТІ ЛІФТ.

Стримуючий фактор для зловмисників і безпека пасажирів

Наскільки часто ви зустрічаєте в новинах інформацію про те, що під час підйому або спуску ліфта було скоєно пограбування або напад? Непомітна, на перший погляд, але очевидна для злочинця, що тримає «вухо гостро», відеокамера, може попередити злочин. Зловмисник просто злякається розголосу своїх дій, і, як показує практика, у 80% випадків відмовиться від їх вчинення.

Сюди ж слід віднести і емоції пасажирів. Побачивши табличку про наявність відеоспостереження, дитині чи жінці вже не настільки страшно залишатися в кабіні ліфта один на один з незнайомцем. Монтаж системи відеоспостереження дозволить пасажирам відчувати себе захищеними, незалежно від того, про конструкції якого роду йде мова – встановлених в житлових будинках або офісних будівлях.

Нещасні випадки і форс-мажорні ситуації

Хоча ймовірність аварії в ліфті під час руху досить невелика (всі ми пам'ятаємо про своєчасне технічне обслуговування та модернізацію), камери відеоспостереження дійсно можуть бути корисні в таких обставинах, які просто неможливо передбачити. Під час будь-якого технічного збою така система дозволить не тільки контролювати ситуацію зсередини кабіни, але і, при наявності голосного зв'язку, підтримувати контакт з пасажирами та інформувати їх про поточну ситуацію з відновленням.

Важлива інформація! У тому випадку, якщо установка відеоспостереження передбачається в житловому багатоповерховому будинку, відповідно до законодавства України, керуюча компанія або приватна особа, що ініціює цю процедуру, має отримати письмову згоду більшості власників нерухомості. Додатково слід встановити табличку про наявність відеопристроїв. В іншому випадку, дії по установці відеокамери в ліфті можуть бути витлумачені як зйомка в корисливих цілях, або посягання на особисті свободи жителів будинку.

5 аспектів раціонального рішення

 1. Антивандальні моделі. Як не крути, камера завжди залишається в полі зору і досяжності, тому краще попередити пошкодження дорогого обладнання, і віддати перевагу захищеному формату.

 2. Бездротові моделі. Набагато простіше забезпечити високий рівень зв'язку, ніж забезпечувати потім обслуговування провідних модифікацій.

 3. Висока якість відео. Віддавайте перевагу лише сучасним та інноваційним рішенням, ніж застарілим, але дешевим. Піксельність на місці обличчя іноді може змусити вас поплатитися «економією на сірниках».

 4. Ширококутна зйомка. Одного такого вузла достатньо для охоплення всієї кабіни як стандартного пасажирського, так і вантажного ліфта.

 5. Стійкість до вібрацій. Обладнання повинно мати вбудований противібраційний модуль, оскільки локація його розміщення не статична і постійно знаходиться в русі.

Також непоганим технічним доповненням стане камера з мікрофоном – пристроєм, який буде фіксувати усі звуки. Професійні спеціалісти рекомендують звертати увагу на модифікації з широким кутом огляду – від 180 градусів. Це дозволить охопити увесь простір усього лише однією камерою та не залишить зловмисникам можливості працювати у так званих сліпих зонах.

Вибір правильного кута для встановлення камери безпеки дозволить контролювати усі зони хоча й невеликої, але все ж прямокутної кабіни. Саме тому верхній кут – найкраще місце для встановлення камери. Оскільки вона має сферичний об'єктив, який охоплює більш широкий кут, цей тип обладнання дозволяє позбутись навіть невеликих сліпих зон.

Звертаємо увагу: згідно із законом встановлення відеонагляду у ліфті має бути узгоджено з усіма мешканцями будинку. Тільки після того, як більшість проголосує «за», обладнання може бути встановлено. Ні в якому разі мова не може йти про приховану систему (навіть якщо саму камеру не видно, про її наявність усіх мешканців та відвідувачів має сповіщати спеціальна наклейка).

Часті запитання та відповіді:

 1. Де можна подивитись (за потребою) відео, яке було знято в ліфті?

  Для зручності усіх мешканців будинку усі відеофайли розміщуються або у спеціальному архіві з доступом кожного власника житла за паролем, або у хмарному сховищі. Більш того – це може бути звичайний ПК, який, наприклад, встановлюється у консьєржа чи навіть якогось мешканця вдома. Ця інформація не є конфіденційною, тому кожен мешканець без перешкод у часі та любий момент може продивитись будь-який фрагмент відеозапису.

 2. Де саме встановлюється відеонагляд у ліфті?

  Схем розміщення може бути дві: всередині й ззовні кабіни або тільки всередині. В першому випадку на запису фіксуються події, які проходять суто всередині, у другому – ведеться фіксація дії пасажирів ззовні. Це важливо, оскільки нерідко зовнішні частини ліфта (кнопка, двері) також пошкоджуються.

 3. Які функції мають бути у відеокамері спостереження для ліфта?

  По-перше, це роздільна здатність – чим вона вище, тим краще буде зображення. По-друге, інфрачервоне підсвічування. Високим показником світлочутливості є 0,05-0,1 Лк (* Люкс – стандартна величина для виміру освітленості), його буде цілком достатньо, але ідеально підійде для ліфта більший показник - 0,7 Лк. По-третє, якісний зв’язок. Якщо мова йдеться про бездротову модель, у будинках поверховістю вище п’яти варто встановлювати ретранслятор на середині шляху кабіни для стабільного з’єднання.

 4. Який тип камери обрати – дротовий чи бездротовий?

  В першому випадку мова йде про досить застарілий формат, для встановлення якого потрібно більше ресурсів, він більш вартісний та не завжди забезпечує безумовну якість під час руху ліфта. Бездротовий – сучасний формат, завдяки якому встановлення займає лічені години. Бездротовий тип є найбільш ефективним способом передачі інформації з камери кабіни ліфта в систему стеження: він має дві точки, одна з яких є точкою доступу, а інша – приймально-передавальною станцією. Важливо й те, що бездротові камери для ліфта можуть працювати в діапазоні 400 метрів, чого цілком достатньо навіть для багатоповерхових будівель.

Якщо ви віддаєте перевагу делегуванню повноважень вибору експертам, просто зателефонуйте! Портфоліо компанії СІТІ ЛІФТ повниться сучасними рішеннями з безпеки, як в одиничних, невеликих проектах, так і в масштабному забезпеченні комерційних мереж. Пам'ятайте, безпека - досить хиткий фактор, вплинути на який можна, лише попередивши неприємності!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх