Червень 23, 2021

Як забезпечити стабільну роботу ліфта влітку

Орієнтовний час читання: 5 хв. / 683 Слів

Як забезпечити стабільну роботу ліфта влітку

Впливу змін погоди зазнають не тільки люди, а й механізми. З настанням спекотних літніх місяців та особливо за температури вищої за позначку в 30 градусів існує ризик того, що ліфт вийде з ладу, приблизно на 35-50 %. Від чого залежить така статистика і як запобігти поламанню й уникнути дорогого ремонту – далі в матеріалі.


Чому ліфти можуть поламатися в спеку?

Для всіх електричних і механічних компонентів існують гранично допустимі температурні норми. Саме за умови їхнього дотримання виробник гарантує, що обладнання буде працювати в штатному режимі. Що ж відбувається за підвищення температури?

Банально – перегрів механізмів і їхній вихід із ладу. Пластикові, металеві деталі й компоненти з різних сплавів втрачають свої фізико-механічні властивості. І навіть рівень температури у 25-35 градуси за Цельсієм може виявитися критичним для деяких із вузлів.

Що в підсумку? Необхідність частого ремонту, перегрів обладнання і неабияке зниження надійності (як наслідок – безпеки пасажирів). Відсутність будь-яких вжитих заходів – це надійний спосіб зустрічатися з технічною службою частіше, ніж вам того б хотілося. Зрозуміло, що логічним наслідком є припинення роботи ліфта на деякий час, що негативно позначиться на комфорті пасажирів або обслуговчого персоналу.

На що звернути особливу увагу під час експлуатації ліфтів у спекотну погоду:

  • на температуру в моторному відсіку ліфтового обладнання – мінімально допустимий поріг становить +5 градусів, максимальний же становить +40 градусів, тож стає зрозумілим, якщо на вулиці аналогічний діапазон, а заходів щодо нормалізації температурного режиму не проведено, ризик перегріву певних вузлів досить високий;
  • на температуру й, отже, в’язкість технічних олив – важливо переконатися, що олива, що використовується для роботи ліфта, особливо гідравлічного, має помірну (трохи нижче гранично допустимої) температуру, оскільки гаряча олива стає значно рідкішою та може спричинити проблеми, які вплинуть на надійність ліфта.

Цікаво! Відмінним рішенням для контролю температури моторного відсіку стане припливний вентилятор, який запускається за сигналом датчика температури. Однак підходить такий метод більше для регіонів із помірним кліматом або для міжсезоння.


Як виключити зламання й гарантувати безпеку пасажирів

Щоби запобігти перегріву моторного відсіку ліфтового обладнання, досить придбати додаткове устаткування, яке забезпечить безперервне охолодження. Це – аналог кондиціонера, який монтується в моторному відсіку та включається лише тоді, коли температура підвищується до встановленої позначки (частіше – близько 25-35 градусів за Цельсієм).

Важливо! Крім температури, також важливо стежити за вологістю, яка в літній час може досягати зокрема і 90-95 % (особливо під час дощу). Граничний рівень для коректної роботи механізмів, що забезпечують роботу ліфта – 85 %.

Важливим компонентом забезпечення безпеки пасажирів, персоналу й навіть вантажу (для вантажних модифікацій) є монтаж резервного акумулятора. Він вбереже від проблем, пов’язаних із відключенням електрики за локальних недосконалостей мережі або під час обриву всієї магістралі.

Три переваги такого механізму у вирішенні завдання гарантії безпеки та комфорту пасажирів:

  1. Механізм опускання кабіни ліфта, який працює від встановленого резервного акумулятора, призначений для різних типів обладнання, безпечно опускає ваш ліфт, відкриває двері кабіни та зупиняє її з відкритими дверима, дозволяючи пасажирам безпечно покинути кабіну в разі відключення електрики.
  2. Автоматична активація – блок резервного акумулятора автоматично вмикається під час відключення електроенергії, забезпечуючи достатній рівень напруги для руху кабіни й відкриття дверей. Повністю відсутня необхідність вручну контролювати процеси увімкнення і вимкнення.
  3. Подібні резервні акумулятори є повністю безпечними.

Кілька порад для того, щоби підтримати коректну роботу ліфта влітку:

  • Не ігноруйте профілактичне обслуговування – найкраще його провести до початку спекотної пори року.
  • Якщо планується модернізація, включіть у спектр обов’язкових доповнень охолоджувальне обладнання для моторного відсіку.
  • Підпишіть договір з обслуговчою компанією, яка швидко зреагує в разі виникнення непередбаченої ситуації.
  • Регулярно робіть перевірки, щоби переконатись, що температура в моторному відсіку ліфта становить від 7 до 35 градусів за Цельсієм, а відносна вологість не перевищує 85 %.
  • Підтримуйте належну вентиляцію в шахті ліфта та правильно закріплюйте всі двері та люки, які виходять назовні.

У компанії СІТІ ЛІФТ використовуються всі перераховані вище, а також авторські напрацювання для того, аби не просто усувати, але й займатися профілактикою проблем із ліфтовим обладнанням, які пов’язані зі спекотною порою року.

Ми розробили стандартизовані пакети послуг і готові підготувати індивідуальну програму обслуговування для кожного зі своїх клієнтів. Незалежно від типу ліфта та супутніх умов, ми підберемо оптимальне рішення до вашого завдання. Можна замовити виїзд фахівця для консультації або поставити питання телефоном +38 (096) 709-07-07 – ми завжди на зв’язку!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх