Грудень 3, 2018

Останнє оновлення: Травень 28, 2022

Правила етикету в ліфті: 9 практичних порад, які знадобляться вам вже в наступній поїздці в ліфті

Орієнтовний час читання: 5 хв. / 626 Слів

Правила етикету в ліфті: 9 практичних порад, які знадобляться вам вже в наступній поїздці в ліфті

Ліфт сам по собі є суспільним місцем, і ймовірність того, що вас будуть оточувати виключно знайомі і приємні люди, за великим рахунком, дорівнює нулю. Не дивно, що практично кожен з нас відчуває якийсь дискомфорт, опиняючись в замкнутому просторі з парою-трійкою незнайомих людей, а якщо ще врахувати, що стоїте ви впритул один до одного, то про приємне сусідство часто доводиться тільки мріяти.

Для того щоб вести себе гідно по відношенню до сусідніх пасажирів, як у будинковому ліфті, так і в громадському, необхідно дотримуватися досить простих, але дуже важливих рекомендацій. Саме про те, що робити, де стояти і куди дивитися, розкажуть сьогодні експерти компанії СІТІ ЛІФТ.


  1. Коли ви чекаєте ліфт, встаньте праворуч від дверей. Це дасть можливість пасажирам, які залишають ліфтову кабіну, зробити це максимально швидко і комфортно. Вам слід дочекатися виходу всіх пасажирів, перш ніж ступити всередину (до речі, діє це правило скрізь: у метро, в автобусі, якщо ви стикаєтеся з ким-небудь в дверях – спочатку виходять, потім заходять).

  2. Коли ви ввійдете в ліфт, зробіть крок назад і встаньте поруч зі стіною. Перші місця в, і без того, тісній кабіні, які повинні бути заповнені, - це чотири кута. Потім пасажири повинні заповнити середину ліфта. Зверніть увагу і на це правило: якщо ви прямуєте на один з верхніх або навіть останній поверх, постарайтеся встати біля задньої стінки ліфта, щоб пропустити інших пасажирів, що виходять раніше, перш ніж це робите ви.

  3. Якщо ви стоїте поруч з контрольною панеллю (кнопками з поверхами), ви, за замовчуванням, відповідальні за процес управління ліфтом. Утримуйте кнопку «Відкрити двері», поки всі пасажири не зайдуть в кабіну і обов'язково поцікавтеся у тих, хто зайшов про те, на який поверх їм необхідно дістатися. Погодьтеся, це абсолютно нескладно – натискати необхідні кнопки для всіх людей, які входять в ліфт.

  4. Якщо в момент, коли ви заходите, у вас з собою є досить об'ємна ручна поклажа (пакет, сумка, рюкзак), тримати їх слід на підлозі або в максимально нижній позиції, в руках (попереду, прямо перед ногами). Пам'ятайте – сумка або пакет займають значно менше місця у ваших ніг, і не заважають іншим пасажирам. До того ж, є ризик забруднити чийсь одяг, а це, погодьтеся, вкрай неприємно.

  5. Якщо ліфт переповнений, людина, що стоїть найближче до дверей, виходить першою, незалежно від статі і необхідності покинути кабіну – він повинен випустити тих, хто прибув на свій поверх. Це правило дозволить уникнути штовханини і дасть можливість здійснювати вхід і вихід максимально оперативно, що є одним з основних правил безпеки користування ліфтом.

  6. Якщо ви стоїте біля задньої стінки переповненого ліфта, а ваш поверх – наступний за рахунком, не полінуйтеся попередити про це інших пасажирів, як тільки ліфт почне рух. Це дозволить людям підготуватися до того, щоб ви могли швидко вийти: відсунутися, помінятися з вами місцями тощо.

  7. Будьте гранично ввічливі з іншими пасажирами, навіть якщо позитивних емоцій вони у вас не викликають. Говоріть «Будь ласка» і «Спасибі», коли хтось тримає двері, натискає кнопку або звільняє місце для вас.

  8. Якщо ви розмовляєте з кимось телефоном або наживо в момент, коли підходите до ліфта, або зробіть паузу у розмові, або говоріть спокійно і досить тихо. Звичайно, в ідеалі при розмові за допомогою мобільного телефону її слід завершити і відновити лише після того, як ви вийдете з кабіни ліфта, але якщо це неможливо, скористайтесь попередньою порадою.

  9. Пам'ятайте, ліфт – це не плацкарт поїзда, і 99% людей не налаштовані на розмову, навіть на формальну і нічого не значущу. Єдине, що вважається допустимим – це говорити "Вітаю" або "Доброго ранку", але не більше. Обов'язково стежте за своїм поглядом – зацікавлене розглядання шарфика сусідки або капелюха вашого супутника може викликати подив з їх боку.


Друзі, не нехтуйте цими простими правилами і обов'язково поділіться ними зі своїми друзями і близькими. Адже дійсно комфортне і доброзичливе суспільство – це і є ми з вами! СІТІ ЛІФТ – робимо життя комфортніше, технологічніше і доброзичливіше!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх