Листопад 8, 2018

Модернізація ліфтів: період і правила проведення

Орієнтовний час читання: 4 хв. / 525 Слів

Модернізація ліфтів: період і правила проведення

Звук тертя металевих поверхонь, ривки і вібрація, неточність зупинки на поверховій платформі - усі ці фактори є прямим приводом для того, щоб задуматися про модернізацію ліфта. До непрямих, але не менш важливих відносяться застарілий дизайн, недосконалості і пошкодження обшивки кабіни, і загальний неестетичний стан конструкції.

Модернізація, яка, на відміну від повної заміни обладнання економить близько 60% коштів, - це можливість оновити ліфт не тільки якісно, а й недорого. Процес може відбуватися поетапно або одразу (якщо будівля зачинена на капітальний ремонт). В першому випадку робочий ритм, який вже склався не порушиться, а витрати по повному відновленню ліфта ви зможете розподілити на деякий час. Результат - це новий ліфт, який перевершує свого попередника як за технічними параметрами, так і по комфортності і дизайну.

Причина №1: вік обладнання

Про те, що більшість сучасних ДСТУ - це відгомін минулих і вже давним-давно неактуальних стандартів, говорити не доводиться. Аналогічна ситуація і з ліфтом - якщо в усьому світі термін безремонтної експлуатації складає десять років, то в країнах пострадянського простору - двадцять п'ять. Цілком логічно, що, яким би досконалим не було обладнання, більшість його вузлів за чверть століття не тільки застаріє технічно, але і просто прийде в непридатність. Тому сучасний орієнтир від моменту випуску з виробництва і монтажу до модернізації - десять років. Адже ціль цього заходу, за великим рахунком - в максимізації комфорту пасажирів, а, значить, і вашого бізнесу.

Причина №2: скарги пасажирів, обслуговуючого персоналу або орендарів

Спроможність не тільки технічна, а й практична - ця властивість ліфтового обладнання має в 100% відповідати вимогам, в першу чергу, його користувачів. Це означає, що якщо кількість скарг на дискомфорт під час роботи ліфта як всередині кабіни, так і ззовні (шум/скрегіт/невисока швидкість/часті збої в роботі) зросла, прийшла пора звертатися до фахівців по модернізації ліфтів.

Причина №3: некоректне використання обладнання/робота не за призначенням

Існує безліч факторів, які можуть вплинути на зниження якості ліфтового обладнання. Це може бути що завгодно: зміна характеру експлуатації обладнання (наприклад, ТЦ змінив графік роботи на цілодобовий), підвищення пасажиропотоку, недостатня місткість або вантажопідйомність кабіни тощо. Всі ці фактори в кінцевому підсумку призведуть до поломки ліфта і, відповідно, до необхідності дорогого ремонту. Тому їх краще передбачити заздалегідь.

У тому випадку, якщо ви сумніваєтеся в необхідності проведення модернізації, допомогти з визначенням може профільний експерт. Такого роду фахівці аналізують поточний технічний стан і формат роботи обладнання, після чого складають експертний звіт, на підставі якого майстри можуть розпочинати роботи. Він, при необхідності, містить схеми, креслення і характеристику комплектуючих.

Етапи проведення модернізації ліфта
  • 1. Експертиза та створення технічної документації, в тому числі, створення акта виведення обладнання з експлуатації

  • 2. Зупинка експлуатації обладнання

  • 3. Проведення робіт

  • 4. Перевірка результату на предмет відповідності державним технічним регламентам та технічній документації

  • 5. Підготовка акта введення обладнання в експлуатацію, внесення змін до паспорта обладнання

  • 6. Запуск, тестування та введення ліфта в експлуатацію

Резюмуючи, слід зазначити - необхідність модернізації може бути викликана двома основними причинами: невідповідність обладнання актуальним технічним регламентам і поліпшенню загальних споживчих властивостей з ініціативи власника.

Якщо хоч в одній з перерахованих вище причин ви знайшли відображення своєї проблеми, делегуйте повноваження з модернізації експертам компанії СІТІ ЛІФТ. Раціональні рекомендації, свіжі рішення і значні технічні ресурси - ці фактори дозволять нам вирішити завдання з оновленням ліфта в лічені дні!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх