Вересень 26, 2018

Останнє оновлення: Грудень 16, 2018

Вимоги до лікарняних ліфтів

Орієнтовний час читання: 3 хв. / 432 Слів

Вимоги до лікарняних ліфтів

Жодна сучасна клініка не обходиться без ліфта, що забезпечує швидке і безпечне транспортування пацієнтів і медичного персоналу. Навіть якщо будівля має всього два поверхи, монтаж ліфта обов'язково передбачений ще на стадії проектування. Комфортабельний ліфт – це одна з головних вимог до створення безбар'єрного середовища, тому останнім часом активно реконструюються будівлі поліклінік та медичних центрів. При грамотному підході установка нового сучасного лікарняного ліфта можлива навіть в старих будівлях: обов'язково буде знайдено оптимальне технічне рішення, що відповідає заданим параметрам.

Які вимоги пред’являються до ліфтів, встановлених в клініках та лікарнях ?

Ліфт – це технічно складний підйомний пристрій, який повинен забезпечувати максимальну безпеку експлуатації і бути надійним. У лікарнях і клініках цим параметрам приділяється особлива увага, так як будь-який форс-мажор може призвести до серйозних наслідків. Саме тому ліфтове обладнання для лікарень має додатковий захист, що забезпечує безперебійну роботу навіть при відсутності електрики. Таким чином, сучасні лікарняні ліфти оснащені акумуляторами, які дозволяють продовжувати рух і забезпечувати роботу джерел освітлення.

Ключовими факторами для цього обладнання є:

 • Вантажопідйомність. Площа лікарняного ліфта повинна дозволяти транспортувати пацієнта на каталці і супроводжуючий його персонал лікарні, при цьому бажано мати додатковий простір для екстрених процедур і перевезення необхідного обладнання.
 • Освітлення. Майже всі сучасні лікарняні ліфти оснащені світлодіодними лампами, які споживають мінімум енергії при досить високій та стабільній світловіддачі. У деяких випадках медична допомога повинна бути надана прямо в ліфті, тому вимоги до освітлення дуже суворі.
 • Висока точність зупинки. Оскільки лікарняні ліфти більше використовуються для транспортування пацієнтів на каталках або інвалідних візках, навіть невелика різниця між рівнями підлоги ліфта і поверху створює додаткові труднощі для входу/ виходу пацієнта.
 • Плавний рух. Для транспортування тяжкохворих пацієнтів необхідно мінімізувати рівень вібрації, що може вплинути не тільки на його стан, а й на ефективність роботи допоміжного обладнання.
 • Зручність для людей з обмеженими можливостями. Ліфти для лікарень оснащені додатковими світловими і звуковими індикаторами, які дозволяють легко їздити не тільки немобільним пацієнтам, але і пацієнтам з порушеннями зору і слуху. Обов'язковим елементом є перила по периметру кабіни ліфта.
 • Антивандальні системи. Малоймовірно, що хтось навмисно захоче зламати ліфт у лікарні. Підвищений захист необхідний при транспортуванні хворих на каталці або обладнання.
 • Підвищені вимоги до гігієни. Поверхні лікарняного елеватора повинні бути виготовлені з сертифікованих матеріалів, які можна дезінфікувати дезінфекційними засобами: нержавіюча сталь, пластик тощо.

Підйомне обладнання для лікарень та клінік від компанії CITY LIFT – це:

 • Достатні розміри кабіни: 1,22х2,30 м дозволяють перевозити медичні каталки будь-якого типу.
 • Інтегровані електричні розетки та відбійники для каталок.
 • Антивандальне виконання кабіни.
 • Додаткові елементи: дзеркала, інтерком, дзвінок прибуття, місце для розміщення приказів тощо.
 • Надійна система автоматичної доводки ліфту до поверху в разі аварійного вимкнення енергії.
 • Сертифіковане обладнання та комплектуючі з Європи.
 • Гарантійне та післягарантійне обслуговування.

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх