Квітень 22, 2019

Останнє оновлення: Грудень 4, 2021

Ремонт чи заміна ліфта ?

Орієнтовний час читання: 7 хв. / 928 Слів

Ремонт чи заміна ліфта ?

Вічне протистояння між модернізацією існуючого обладнання і його заміною на принципово нову технічну варіацію не могло торкнутися і ліфтів. У даному матеріалі, скрупульозно підготовленому командою СІТІ ЛІФТ, враховані абсолютно всі аспекти прийняття такого важливого і, що вже говорити, відповідального з матеріальної точки зору рішення. Ремонтувати або інвестувати в технологічність глобально - сьогодні будемо розбиратися разом з вами!


Термін роботи ліфта - перший орієнтир

Абсолютна більшість ліфтового обладнання, яке монтоване в багатоповерхових житлових будинках, офісних або торгових центрах, мають штамп - 20-25 років фактичного терміну служби. Однак давайте не будемо забувати ще про один важливий фактор - це пасажиропотік.
Наша редакція не втомлюється порівнювати ліфтове обладнання з автомобілем - адже той транспорт, якому за паспортом 20 років, але на його одометрі 1-2 тисячі пробігу, цілком може вважатися відносно новим, і навпаки. Аналогічна ситуація і з ліфтом - один «пропускає» в добу пару десятків пасажирів, другий - працює безупинно. Тому ми рекомендуємо враховувати і перший, і другий фактор, просто провівши невелике статистичне дослідження (кількість мешканців/орендарів/відвідувачів*на «вік» ліфта/на кількість днів його роботи), і порівнявши показники з рекомендованими виробником.

Дізнайтеся кількість поїздок на вашому ліфті

Оскільки більшість ліфтів не ведуть підрахунок загального числа поїздок, ви можете зробити це за допомогою даної форми, вказавжи кількість мешканців у вашому будинку та вік ліфта у роках.

Технологічна «старість»

Як і гаджети в ваших руках і у вашому будинку, ліфтове обладнання постійно вдосконалюється. Прогрес не такий явний, як, скажімо, в смартфонах, однак, він так же йде семимильними кроками вперед. Безумовно, сучасні моделі розраховані на більш тривалий термін служби, але чим старше обладнання, тим складніше і, що найголовніше, дорожче його ремонт - компанії-виробники просто перестають технічно підтримувати пристрої за відсутності економічної обґрунтованості випуску запчастин. Як результат - добровільно-примусова модернізація або ж покупка нового ліфта.

Щоб прийняти рішення, зв'яжіться з виробником і поцікавтеся, чи є можливість обслуговувати ваш ліфт профілактично або в разі поломок.


Економічна доцільність ремонту

З часом настає момент, коли вкладення в обладнання стають безглуздими - вони або не окупають себе, або ж не рятують ситуацію. В деяких випадках заміна лише однієї комплектуючої може підвищити ККД наполовину, тому вам слід переконатися, що інвестиції доцільні і вони без шкоди комфорту пасажирів допоможуть «дотягнути» до моменту, коли це буде економічно вигідно. Якщо ж питання бюджету не стоїть, почніть з глобального вирішення завдання - комплексної модернізації ліфта.


Економія на електроенергії

Чим більш сучасне у вас обладнання, тим менше воно споживає електроенергії - в загальному часовому проміжку економія буде суттєвою. До того ж, у деяких регіонах існують програми, які передбачають знижку на електроенергію у разі, якщо ліфт відповідатиме сучасним канонам економічного споживання електроенергії за тими чи іншими внутрішніми/міжнародними стандартами.


Аварійний ремонт, як несподіваний «провал» у бюджеті

При установці ліфта ви так чи інакше укладаєте договір на технічне обслуговування, кількість виїздів або годин фактичної роботи в якому, найчастіше, обмежена. Що це означає? Якщо ви вичерпаєте ліміт, всі виклики понад встановлену норму будуть оплачуватись в повному розмірі. А тепер уявіть частоту звернень, якщо одночасно застаріли всі вузли - вона фатальна.

Для початку дуже важливо відстежити продуктивність обладнання, а також його надійність (щоденні несправності, що впливають на комфорт пасажирів і виробляють «пробки» в трафіку, тут не розглядаються - або модернізація або заміна, без варіантів). Уважно вивчіть контракт з обслуговуючою компанією - чи є там зобов'язання або просто встановлений факт виїзду експерта? Чи готова фірма гарантувати ефективну роботу обладнання в розрізі того чи іншого періоду? Якщо тут все в порядку, переходимо до наступної задачі - аналізу роботи ліфта. Адже чітке розуміння проблем і їх ступеня дозволить вам прийняти те саме рішення, що і є темою даної статті - ремонтувати або замінювати ліфт.

Ваше завдання - проаналізувати такі показники:

  • Скільки збоїв в роботі ліфта відбувається за той чи інший проміжок часу
  • Як часто проблема з тим чи іншим вузлом повторюється
  • Скільки компанія витрачає на профілактику недоліків
  • Скільки годин витратить фахівець для усунення проблеми

Це все - «голі» цифри, але вони допоможуть вам оцінити ефективність роботи сервісної служби і зрозуміти, наскільки це доцільно у вашій ситуації.


Скільки коштуватиме модернізація?

На це питання неможливо дати однозначну відповідь, оскільки і вихідний стан обладнання, і обсяг роботи - різні. Єдиний, хто допоможе вам визначити бюджет питання - експерт, який очно вивчить технічний стан ліфта, перевірить на працездатність вузли і оцінить майбутні витрати.


Правило «п'ятдесяти відсотків»: замінювати ліфт або ремонтувати

Навіть якщо проблема з вашим обладнанням очевидна, єдино правильної формули для матеріального розрахунку її рішення не існує. Саме тому тут відмінно працює схема, широко застосовувана на ринку нерухомості - правило «п'ятдесяти відсотків».

Воно полягає в тому, що вам необхідно порівняти вартість ремонту ліфта з вартістю його модернізації: якщо перший показник більш як 50% від другого, то вибір варто робити на користь останнього, і навпаки. Простіше кажучи, вам просто необхідно зробити елементарний прорахунок доцільності (знову ж таки, як, скажімо, при ремонті двигуна вашого автомобіля).


Ця стаття - не панацея, і тільки ви можете прийняти рішення про необхідність ремонту, модернізації або заміні ліфта, відштовхуючись від безлічі супутніх факторів. Спланувати майбутні зміни, дати об'єктивну оцінку технічного стану обладнання, а також забезпечити комплексне рішення поставленої задачі із задоволенням допоможуть експерти СІТІ ЛІФТ. Зв'яжіться з нами, щоб отримати об'єктивні і кваліфіковані рекомендації прямо зараз!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх