Жовтень 4, 2018

Останнє оновлення: Грудень 4, 2021

Чому не можна використовувати ліфт під час пожежі ?

Орієнтовний час читання: 4 хв. / 471 Слів

Чому не можна використовувати ліфт під час пожежі ?

Якщо ви коли-небудь бачили подібні знаки в офісних будівлях, торгових центрах і висотних квартирах з написом «У разі пожежі не використовуйте ліфт, використовуйте сходи», ви, можливо, задавалися питанням, звідки ця заборона з'явилася, адже все доволі логічно – ліфт якнайшвидше зможе перевести людей з небезпечного місця.

Уявіть ситуацію – ви перебуваєте на одному з поверхів офісних багатоповерхівок, і раптом чуєте пожежну сирену. І навіть якщо вам десь доводилося слухати або навіть вивчати правила евакуації, в таких ситуаціях свідомість діє імпульсивно, і ви просто біжите до засобу, який, за замовчуванням, швидше за все доставить вас на нижній поверх – до ліфта.


Чому ваше життя залежить від правильних дій: небезпека ліфта під час пожежі

Перша, і одна з найосновніших причин пов'язана з електроживленням. Забезпечення будівлі електрикою – це перша ланка, що підлягає відключенню під час роботи пожежних служб. Більш того, в деяких будівлях встановлені автоматичні вимикачі, які реагують на температуру і наявність розривів у мережі. Що станеться в тому випадку, якщо під час руху кабіни живлення перестане надходити? Все вірно – ви просто застрягнете і потрапите в своєрідну пастку, вибратися з якої самостійно не вдасться.

Друга причина – формат кабіни. Тут варто згадати традиційні сюжети з фільмів-катастроф, коли головний герой шукає спосіб вибратися з кабіни. Насправді, його просто не існує, і в тому випадку, якщо ліфт опиниться в епіцентрі займання, є два варіанти результату: пасажири можуть або задихнутися, або загинути від критично високої температури, оскільки створена з металу кабіна нагріється до максимуму всього за кілька хвилин.

Пам’ятайте одне з основних правил поведінки при пожежі: у разі задимленості приміщення завдання тих людей, хто волею випадку залишився в ньому, опуститися на підлогу і шукати вихід або джерело кисню. Цей метод заснований на елементарній фізиці – чадний газ і дим легше повітря, і тому прагнуть вгору, причому відбувається це неймовірно швидко. Одним з найбільш простих «шляхів» для диму є шахта ліфта, яка в даному випадку працює подібно димоходу. Тому, якщо людина опиниться в кабіні, до її загибелі внаслідок задушення та отруєння продуктами горіння залишаються лічені хвилини, навіть якщо джерело займання далеко, і температура кабіни не піднімалася.


Паніка, ефект натовпу або попереджений, значить, озброєний

Під час будь-якої надзвичайної події, в тому числі, і пожежі, поведінка людей, що знаходяться в будівлі, рідко є адекватною. Охоплююча паніка, синдром натовпу і синхронний рух в бік виходу не дозволяють людям тверезо мислити. Саме тому пожежні служби зобов'язують встановлювати біля елеваторів відповідний знак, що забороняє використання ліфту під час пожежної тривоги. Це яскрава і велика наклейка чи табличка з графічними зображеннями, яка покликана попередити людей про можливу небезпеку.

В якості доповнень встановлюються автоматичні пристрої, що спрацьовують під час сигналу пожежної тривоги. Вони виводять кабіну ліфта на один з поверхів, відкривають двері, випускаючи пасажирів, потім вся система просто відключається. Це відбувається за частки хвилини, але така технологія здатна врятувати тисячі життів людей, які не відповідають за свої дії під час надзвичайних подій.

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх