Розвінчуємо популярні міфи про ліфти: факти та правда

Час читання 3 хв.
Розвінчуємо популярні міфи про ліфти: факти та правда

Чим довше в нашому житті існує який-небудь предмет, техніка або явище, тим більшою кількістю міфів вони обростають. Як це не дивно, але саме ліфт є предметом упереджень - не завжди містичних, але все ще вимагаючих того, щоб їх раз і назавжди розвіяли.

ТОП-8 міфів про сучасні ліфти та їх розвіювання

  1. Якщо в кабіні ліфта буде більше людей, ніж дозволяє рівень вантажопідйомності, він не витримає, і впаде.
    Це неможливо, бо за міцність всієї конструкції відповідають не тільки електронні контролери, але й потужні металеві канати. При перевантаженні рух кабіни блокується, але ризику, що він впаде, немає.

  2. Якщо довго чи часто давити на кнопку виклику ліфту, він приїде набагато швидше.
    Здається, кожен з нас хоч коли-небудь робив саме так, особливо, коли часу зовсім немає. Насправді, в спеціальному контролері, який реєструє виклик, інформація фіксується одноразово. А от постійні «пусті» сигнали, скоріш за все, виведуть прилад з ладу завчасно. Ця ж рекомендація стосується і кнопки закривання дверей – це відбудеться тоді, коли система зафіксує відсутність перешкод.

  3. Нові ліфти, встановлені рік чи два назад, не потребують технічного обслуговування чи модернізації, викликати майстра потрібно лише тоді, коли він перестане коректно працювати.
    Ні, це не так. Своєчасне технічне обслуговування потрібно ліфтам так само, як і вашому авто чи будинку. Відсутність належного технічного обслуговування є причиною великих і дорогих проблем. Візит майстра можна запланувати у зручний час або ж підписати договір на роботи по абонентській системі – з певною регулярністю.

  4. Якщо ви знаходитесь в ліфті, який застряг між поверхами, ви в небезпеці і повинні спробувати вийти.
    Ні в якому разі не намагайтеся самостійно вибратися з ліфта - це смертельно небезпечно. Ніколи не відкривайте двері ліфта, замість цього зберігайте спокій і чекайте допомоги. Ваша справа - натиснути сигнал тривоги, або подзвонити по вказаному в кабіні телефону з вашого мобільного.

  5. У разі втрати електроенергії ліфт доїде до найближчого поверху, двері відчиняться, і пасажири вийдуть.
    Це може статися тільки в тому випадку, якщо в системі живлення є аварійний генератор.

  6. Якщо ви опинилися в ліфті, коли він аварійно зупинився чи застряг, ви можете задихнутись від браку кисню.
    Ні, це виключено. Кабіни ліфта не розроблені для того, щоб бути герметичні, в ній є декілька вентиляційних отворів, які дозволяють повітрю рухатися вільно всередині і за межами.

  7. Якщо ліфт падає, стрибок в необхідний момент зможе врятувати вам життя.
    Це досить популярний міф, який оселився в наших головах завдяки фільмам-катастрофам. Насправді, людина не здатна стрибнути з такою швидкістю, яка потрібна для компенсації швидкості падіння. Крім того, дізнатися момент приземлення неможливо.

  8. Страх, що двері ліфта відкриються, та ви неодмінно ступите в пусту шахту та скалічитесь.
    Це також неможливо, двері ліфта на поверхах не мають власного приводу і не можуть самостійно відкриватися без ліфтової кабіни.