Вересень 8, 2018

Домашній ліфт: важлива складова для мобільності всіх членів сім'ї, що живуть в приватному будинку

Орієнтовний час читання: 18 хв. / 2567 Слів

Домашній ліфт: важлива складова для мобільності всіх членів сім'ї, що живуть в приватному будинку

У цьому документі:

Коли зайшла мова про можливість встановлення ліфта в простих, приватних будинках котеджного типу? Абсолютно точно не тоді, коли з'явилася потреба – вона є сьогодні, була вчора та абсолютно точно буде завтра. А ось що стосується технічних і конструктивних можливостей, тут ситуація значно змінилася в кращу сторону відносно тієї, що була ще двадцять років тому. Сучасні ліфти для приватного будинку – це компактні, продуктивні пристрої, які споживають мінімум електроенергії і, за великим рахунком, можуть стати непоганою інвестицією у власний комфорт.

Найчастіше власники встановлюють домашній ліфт з трьох причин (часто вони можуть бути в сукупності):

 1. Престиж – в такому випадку ліфт виконує функцію іміджевої складової інтер'єру. Його стиль підбирається в точної відповідності ключовій домінанті інтер'єру, часто використовуються дорогі матеріали в оздобленні. Такий ліфт для приватного будинку в основному монтується у вітальні або центральному холі, який служить вузлом, що зв'язує кілька приміщень. Важливо пам'ятати, що при такому сценарії використання ліфт є відмінною інвестицією – саме такі, сучасні та функціональні доповнення позитивно впливають на кінцеву вартість нерухомості при продажу.

 2. Необхідність, пов'язана з фізіологічними особливостями мешканців – тут, незважаючи на все ж важливу естетичну складову, упор робиться на практичність. Просторий, міцний, що відповідає поставленому завданню, такий ліфт повинен вміщати інвалідний візок, одного або двох супроводжувальних осіб і, за необхідності, легко управлятися людиною з обмеженими фізичними можливостями. Що стосується матеріалів оздоблення – в інтер’єрі таких типів обладнання переважають стійкі до пошкоджень і забруднень нержавіюча сталь, загартоване скло, пластик та інші міцні матеріали.

 3. Допоміжні (господарські) підйомники / вантажні системи. Використовуються в якості додаткового обладнання і ніколи не встановлюються в межах житлових приміщень. Такі системи часто мають високий попит для транспортування білизни на нижні (цокольні) поверхи, в яких знаходиться пральня, готових страв безпосередньо з кухні в їдальню тощо.

Домашній ліфт

Ключові переваги котеджного ліфта

Безумовно, рішення перерахованих вище завдань і є основними перевагами такого обладнання, як котеджні ліфти. Але це далеко не все. Сучасні системи пішли далеко вперед навіть від тих моделей, які монтувалися ще 10-15 років тому. І якщо судити саме про актуальні технології, то власник ліфта для приватного будинку отримує наступні привілеї:

 1. Абсолютна надійність – завдяки своєчасному технічному обслуговуванню і використанню якісних матеріалів в тандемі з сучасними, зносостійкими технологіями, дизайнерами, проєктувальниками досягається висока якість домашнього ліфта. Навіть при активному щоденному використанні термін служби котеджного ліфта зможе досягти 20-30 років.

 2. Безпека – вона забезпечується огорожею шахти сіткою з дроту або гіпсокартоном, встановленням спеціальних механізмів, які запобігають падінню кабіни, наявністю обладнання для зв'язку з аварійною службою, а також плавним ходом кабіни, який виключає ймовірність падіння пасажира при старті і зупинці. Якщо ліфтом буде користуватись виключно людина з обмеженими фізичними можливостями, передбачається варіант встановлення паска безпеки.

 3. Мультифункціональність – в тому випадку, якщо на етапі проєктування будуть враховані перспективи (наприклад, важливо пам'ятати, що розмір кабіни краще зробити великим, з урахуванням ймовірності перевезення інвалідного візка), ліфт буде захоплювати й цокольні приміщення (за умови розташування там господарських локацій чи то гаража), то його можна буде використовувати не тільки для переміщення людей, але й, скажімо, транспортування білизни в пральню, спуску посуду, речей (валіз) та іншого.

Зверніть увагу: на відміну від моделей ліфтів для приватного будинку, що виготовлялися ще кілька років тому, сучасні модифікації значно технологічніше й тому більш комфортні у повсякденному використанні. Серед основних переваг: значне зменшення розмірів будівельної частини завдяки відсутності машинного приміщення, зменшення мінімальної висоти верхнього поверху й глибини приямка, застосування тонкого тягового каната безпечної схеми підвіски кабіни тощо.

Конструктивні різновиди кабін ліфта в приватному будинку

 1. Прихована система – дозволяє зробити наявність ліфта в будинку повністю невидимою для сторонніх. Часто пристрій такого типу ховається за простими міжкімнатними дверима, нічим не видаючи свою присутність в інтер'єрі. Мінус такої конструкції в тому, що її практично неможливо реалізувати у вже функціонуючих будинках: необхідне попереднє планування або на етапі будівництва, або, в крайньому разі, при капітальному ремонті. Однак якщо можливості прилаштувати або організувати шахту немає, моделі з наступного пункту стануть прекрасним і раціональним рішенням.

 2. Панорамна система – візуально такі котеджні ліфти нагадують футуристичні портали з кінофільмів про майбутнє. Вони повністю виконані з прозорого скла й можуть бути як з квадратною, так і з круглою кабіною, яка зовнішньо нагадує трубу. Саме такі типи пристроїв кращі в разі, якщо мова йде про облаштування домашнього ліфта в будинках, які вже експлуатуються, а також за умови недостатнього простору.

Зверніть увагу: існує два можливих варіанти розташування ліфта в заміському будинку. Традиційним вважається той, при якому шахта ліфта для котеджу примикає до опорної стіни, що дозволяє практично повністю приховати конструкцію, залишивши ззовні суто двері ліфта (та й ті можуть бути замасковані під інтер’єрні). Альтернативним варіантом часто стає приставний тип конструкції. Такий котеджний ліфт є дорожчим, оскільки вимагає додаткових витрат: створення фундаменту, герметизації, проведення опалення та вентиляції шахти.

У чому різниця між індивідуальним і типовим дизайном конструкції

Типовий та індивідуальний дизайн кабіни – цей параметр свідчить про те, чи використовується розроблений раніше, універсальний проєкт, або ж дизайнери спільно з архітекторами виробляють всі конструктивні елементи «з нуля». Необхідність створення індивідуального проєкту може бути пов'язана з двома факторами: неможливістю встановити стандартне рішення (найчастіше на це впливають габарити приміщення) або персональні побажання замовника. При проєктуванні котеджного підйомника на замовлення враховуються особливості архітектурного та інтер'єрного дизайну будинку. Стандартні моделі також мають кілька варіантів оздоблення, які дозволяють гармонійно вписати їх в загальний стиль дизайну інтер’єру.

Звертаємо вашу увагу на необхідність попереднього планування розміщення ліфта та уточнення можливості монтувати його у вже наявному приміщенні. Для цього зверніться за підтримкою до фахівців компанії СІТІ ЛІФТ. Експерти під час очного візиту (можлива дистанційна консультація за докладним планом будинку) можуть підказати, якого типу конструкції варто віддати перевагу, яка ціна встановлення ліфта для приватного будинку, а також яким технічним характеристикам варто віддати перевагу в певному випадку.

Які бувають додаткові системи в оснащенні домашнього ліфта

Для зручності та безпеки експлуатації підйомного обладнання для приватного будинку ліфт в більшості випадків оснащується додатковими системами.

 • Аварійна – містить в собі систему відновлення працездатності обладнання при відключенні електроенергії (завдяки встановленому генератору або під’єднанню до додаткової лінії), а також пристрій для екстреного зв'язку з оператором.

 • Відеоспостереження – встановлюється як в кабіні, так і на пункті виклику (може монтуватися на всіх поверхах за необхідності).

 • Системи оповіщення – можуть бути звуковими та візуальними: монітор, динамік, які сповіщають про прибуття на той чи інший поверх.

Важливо: системи освітлення та вентиляції найчастіше входять в конструкцію домашнього ліфта за замовчуванням

Технічні особливості: що вам потрібно знати про ліфт у приватному будинку перед його встановленням

Розмір

В такому випадку параметр безпосередньо залежить від мети встановлення ліфта в приватному будинку. Відмінність в тому, скільки осіб повинно переміщатися одночасно, чи повинна бути адаптована кабіна до переміщення інвалідного візка та інші фактори. В середньому для монтажу котеджного ліфта потрібно близько 5 кв. м. вільного простору й висота від підлоги до стелі не менш як 2-2,5 метри, а стандартний розмір платформи має становити 125*95 сантиметрів.

Наприклад, значно заощадити простір можна завдяки дверям: в домашніх ліфтах вони бувають автоматичними або ручними (орними). Автоматичні двері можуть бути телескопічними (бічного відкривання) або центрального відкривання. Якщо ширина шахти ліфта значна, можна встановити автоматичні двері центрального відкривання. При дефіциті простору предметом вибору є телескопічні або ручні (орні) двері, оскільки вони займають значно менше місця.

Система приведення кабіни в рух (електропривод, гідравліка, вакуум)

 1. У першому випадку мова йдеться про традиційний тип механізму, який використовується в багатоповерхових будинках. Принцип його роботи полягає в приведенні кабіни в рух за допомогою електродвигуна. Надійні й створені за сучасними технологіями, досить економічні, ці типи конструкцій все ж мають ряд недоліків: необхідність проведення силового кабелю, габаритне електрооснащення і висока напруга, необхідна для роботи пристрою.

 2. Другий варіант – це підйомники з гідравлічним типом приводу. Вони також функціонують від електромережі, але при цьому для їхньої роботи не використовується габаритний двигун, відповідно, немає потреби облаштовувати місткий простір для нього. Суттєва перевага такого обладнання – це здатність працювати від стандартної мережі у 220 вольтів і плавний, без ривків хід кабіни. Саме гідравлічний домашній ліфт є предметом вибору і за технічними, і за вартісними, і за практичними характеристиками.

 3. Третій – ліфти з вакуумною системою. Вони вважаються сучасною, преміальною розробкою, що використовується для встановлення ліфтів саме в приватних будівлях. Такий тип обладнання повністю екологічний, має панорамну кабіну та невелику шахту, займає мало місця для монтування. Однак такий ліфт відрізняється дорожнечею.

Матеріал

Умовно всі види оздоблення можна розділити на кілька категорій: стіни та стелі, підлога, дзеркала, панель керування, поруччя, а також пости виклику й індикатори на поверсі. Найбільш практичним рішенням є нержавіюча сталь, пластик і загартоване скло, преміальними – дзеркала, натуральна деревина, напівдорогоцінні метали, шкіра, натуральний або штучний камінь та інші. В такому випадку фактори, від яких слід відштовхуватися, це бюджет та індивідуальні переваги. Важливі параметри, яким повинні відповідати матеріали обробки, - негорючість і простота догляду, особливо якщо мова йде про конструкцію, призначену для транспортування людей з обмеженими фізичними можливостями.

Безшумність

Низький рівень шуму при роботі ліфта досягається завдяки сучасній збірці механізму й додатковій звукоізоляції стін будівлі, які стикаються з шахтою (в разі, якщо ми говоримо про вбудований тип обладнання).

Економічне споживання електричної енергії

Ліфт для котеджу (гідравлічні або вакуумні системи підйому) не вимагає монтажу додаткової електропроводки. Для його функціонування досить напруги 220 В, при цьому споживає він енергії до 3 кВт, що можна порівняти зі звичайними побутовими приладами: духовою шафою, пральною/сушильною машиною, бойлером та іншими.

Вантажність

Один з найважливіших факторів, який безпосередньо залежить від того, з якою саме метою планується купівля ліфта для приватного будинку. В середньому, для такого типу обладнання вантажопідйомність становить до 400 кілограмів, чого цілком достатньо для одночасного переміщення двох-трьох осіб, в тому числі й з урахуванням супутнього вантажу або інвалідного візка. При цьому швидкість руху рідко перевищує 40 сантиметрів в секунду, чого досить навіть за умови трьох-п'яти зупинок.

Важливо! Одним із ключових параметрів також є кількість зупинок, тобто те число поверхів, які повинен охоплювати ліфт при русі. Оптимальним рішенням, наприклад, для триповерхового будинку є чотири точки: підвал (господарське приміщення чи гараж), перший, другий і третій поверхи.

Безшахтний ліфт як зручна альтернатива для приватного будинку

Якщо ж будинок вже побудований і всередині нього не передбачено місце під котеджний ліфт, найзручнішим, а часто ще і єдиним стає варіант встановлення спеціальної шахти на фасаді будинку. Це один з найбільш популярних типів ліфтового обладнання для приватного будинку, оскільки виключає необхідність закладати отвори між поверхами всередині будинку або робити шахту — котеджний підйомник виноситься за межі будівлі, і всі роботи ведуться зовні приміщення.

Існує також рішення від британських інженерів ❐, завдяки яким завдання створення шахти зовсім може бути виключене. У випадку з приватним ліфтом мова не ведеться ані про підвищене навантаження, ані про значну висоту. Для такої малої відстані не потрібна спеціально обладнана шахта, а для маси в пару сотень кілограмів можна обійтися без важкої противаги. Тому й конструкція підйомника може бути простіше: такий ліфт представляє засклену капсулу, яка переміщається вгору-вниз за встановленими напрямними. Ці ж рейки утримують кабінку у вертикальному положенні, забезпечуючи рівний хід за траєкторією.

Основні процеси встановлення ліфта в приватному будинку

 1. Проєктування – після огляду об'єкта та затвердження ключових моментів (розмір, вантажопідйомність, декор, наявність додаткового обладнання) інженери приступають до створення проєкту. На завершення всі деталі затверджуються із замовником, після чого документ направляється на реалізацію.

 2. Виробництво – сучасні технології, продуктивне й швидкісне виробництво дають можливість в короткі терміни виготовити ліфт для приватного будинку.

 3. Постачання – в залежності від типу конструкції і її габаритних параметрів, вона може постачатися в частково зібраному або повністю розібраному стані.

 4. Монтаж – команда кваліфікованих робітників у зручний для вас час і в максимально комфортному режимі здійснить встановлення конструкції. Роботи ведуться незалежно від складності – в арсеналі багатий асортимент інструментів, використовуються надійні та безпечні технології, не здатні нашкодити цілісності будівлі або здоров'ю людей.

 5. Пуск і налагодження – за фактом завершення монтажу проводяться пусконалагоджувальні роботи домашнього ліфта, а також інструктаж мешканців будинку щодо формату використання обладнання.

 6. Сервіс – за необхідності укладається договір на сервісне обслуговування, в якому вказуються умови регулярного профілактичного огляду, екстрений виїзд у разі зламань тощо.

Зверніть увагу: попри те, що навантаження на домашній ліфт незрівнянно менше, ніж на аналоги у громадських місцях, важливість сервісного обслуговування складно переоцінити. Регулярний профілактичний огляд, заміна витратних деталей чи рідин, виявлення несправностей на ранній стадії – все це дозволить уникнути великих витрат на терміновий ремонт ліфта та, що важливо, виключити тривалий простій обладнання.

Питання та відповіді

 1. Скільки коштує ліфт в приватний будинок?

  Для отримання повної інформації по вартості потрібно врахувати велику кількість зовнішніх і внутрішніх факторів, адже в більшості випадків підсумкова вартість визначається після виїзду інженера на місце монтажу котеджного ліфта та створення проєкту. Також ціна на ліфт для заміського будинку буде залежати від моделі обладнання, його технічних характеристик, обраного типу кабіни, внутрішнього оздоблення, типу дверей, елементів декору та додаткового обладнання, наприклад, відеоспостереження або аварійного освітлення.

 2. Що робити, якщо для мого будинку не підходять стандартні рішення?

  Зверніться до менеджера СІТІ ЛІФТ, який запропонує вам розробку індивідуального дизайн проєкту з урахуванням конструктивних особливостей вашого будинку.

 3. Мені потрібен ліфт для зручності переміщення з підземного гаража в будинок, такі бувають?

  Так, саме в цьому й полягає суть такого обладнання: зручне й швидке переміщення між рівнями вашого будинку. Причому завдяки ліфту ви зможете відразу потрапляти з гаража у свою спальню, що знаходиться, наприклад, на другому або третьому поверсі.

 4. Які послуги надає СІТІ ЛІФТ?

  Повний комплекс робіт – від ідеї до першого пуску й подальшого сервісного обслуговування: проєктування, компонування та постачання обладнання, монтаж і пусконалагоджувальні роботи, оформлення необхідної документації, сервісне обслуговування і диспетчеризація.

Резюмуємо

Ліфт для приватного будинку багато років тому перестав бути розкішшю, при цьому став для багатьох практичною побутовою необхідністю. Таке обладнання забезпечує ті саму жадану мобільність для переміщення між рівнями будівлі, дозволяє транспортувати речі в господарські приміщення і назад і, звичайно, таке рішення особливо актуально для будинків, де проживають літні або люди з обмеженими можливостями переміщення.

Котеджні ліфти від компанії СІТІ ЛІФТ відмінно підходять для котеджів, приватних будинків, таунхаусів і багаторівневих квартир. Вони практично безшумні, мають підвищений ступінь комфортності й при цьому абсолютно безпечні. За допомогою ліфтового обладнання, створеного нашими інженерами та дизайнерами, кожному з мешканців і гостей вашого будинку буде забезпечено комфортне й безпечне міжповерхове переміщення.

Останнє оновлення: Лютий 9, 2022

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх