Скільки часу займає встановлення ліфта: експертна думка від СІТІ ЛІФТ


Співвідносити майбутні завдання і трудовитрати – раціональний підхід до планування, який однозначно призводить до відмінних результатів. Це стосується і процесу встановлення нового ліфтового обладнання. Тож, якщо з технічною частиною успішно впораються кваліфіковані фахівці підрядника, то ваше завдання – визначити, скільки це буде коштувати та скільки часу витратите ви і ваш бізнес.

Безумовно, процес монтажу нового ліфта легким назвати неможливо: він багатофакторний, багатоетапний і надзвичайно відповідальний (останнє впливає й на час, витрачений на всі проведені роботи).

Перше й найголовніше – загального регламенту, який диктував би часові витрати на такі роботи, не існує. Чинників, які безпосередньо або побічно впливають на процес виготовлення й монтажу ліфтового обладнання, в одному випадку може бути, скажімо, п’ять, а в іншому – п’ятнадцять. Пояснимо чому.


Як відбувається процес встановлення нового ліфта?

Якщо ви жодного разу не стикалися з цим процесом, то перше, що вам варто знати – ліфт не є цілісною конструкцією й не монтується одним великим вузлом. Він складається з декількох десятків елементів: підіймального механізму, системи напрямних, блоків управління, каретки – усе це встановлюється послідовно.

Далі – тип обладнання. Безумовно, не можна говорити про рівні трудовитрати для монтажу, скажімо, вантажного підіймача у великому складі та невеликого ліфта для чотирьох осіб, що монтується в районному торговому центрі або в невеликому житловому комплексі. У першому випадку трудовитрати завжди будуть пропорційно (в прямому сенсі) вищими.


Чи є різниця між встановленням ліфта в новому та вже побудованому будинку?

Так, є. І відразу про час – приблизний діапазон становить від декількох тижнів до декількох місяців, водночас чим меншою є кількість поверхів, тим менш трудовитратним вийде весь захід. Але не тільки в цьому справа.

Якщо ліфт буде встановлений в абсолютно новій будівлі, його шахта та основна функціональна система будуть входити до перших завершених робіт. Якщо ж йдеться про інтеграцію нового ліфта (не про модернізацію, а саме встановлення з нуля) у вже наявну або навіть досить стару будівлю, то весь процес відбуватиметься набагато швидше.

Важливо! За бажання встановити ліфт у старій будівлі, перше, що необхідно зробити компанії-підряднику, – провести аналіз стану будови та зробити висновок щодо того, чи здатна вона в принципі стати основою для монтажу настільки серйозної конструкції. Можливо, потрібні додаткові роботи, які можуть істотно подовжити весь процес встановлення і введення ліфта в експлуатацію. За умови заміни ліфта в будівлі процес буде дещо коротшим, оскільки шахта вже готова. Враховуйте цей момент за планування таймінгу!


Про що важливо пам’ятати: безпека

Одним із найважливіших аспектів процесу встановлення ліфтів є безпека. Перед тим як уперше запустити обладнання, в обов’язковому порядку проводиться цілий комплекс заходів: встановлюються детектори диму, розміщуються вогнегасники тощо. З кабіни має бути реалізований зв’язок із диспетчером на випадок аварійних або інших непередбачених обставин.


Що відбувається після того, як ліфт фактично встановлений у будівлі?

Головне завдання на завершальному етапі – переконатися у функціональності пристрою, адже саме в ньому – процесі транспортування пасажирів або вантажів – і полягає сама ідея. Після завершення будівництва й монтажу новий ліфт має бути випробуваний і перевірений фахівцями на відповідність усім українським і міжнародним нормам і стандартам – це найголовніший етап, що передує фактичному запуску обладнання.

Передбачити всі можливі форс-мажори неможливо, проте докласти максимум зусиль для їхнього виключення – є суть професійного підходу. Звичайно, на будь-якому з процесів виникатимуть несподіванки, що впливають на те, коли саме об’єкт буде зданий замовникові. Але за співпраці з компетентною компанією до термінів закладаються ризики, а про всі зміни клієнт дізнається першим.

Чесно, прозоро та з гарантією – саме так працює компанія СІТІ ЛІФТ. Простий, але ефективний підхід до роботи: професіоналізм, врахування всіх норм і стандартів та інтеграція сучасних технологій – усе це дає нам змогу задовольняти побажання і виправдовувати очікування замовника. Менеджери на зв’язку – звертайтеся за консультацію. Якщо після прочитання цієї та інших фахових статей у нашому блозі у вас залишилися питання, поставте їх фахівцеві та отримайте вичерпні відповіді.