Січень 5, 2020

Вантажний ліфт: 9 основ раціонального придбання для вашого бізнесу

Орієнтовний час читання: 8 хв. / 1137 Слів

Вантажний ліфт: 9 основ раціонального придбання для вашого бізнесу

Готелі, супермаркети, торгові центри, промисловість, логістичні та складські сфери - «залаштунки» і основна діяльність всіх цих об'єктів неможлива без вантажного обладнання. Для бізнесу, саме того, який маємо на увазі в сучасному та ефективному форматі, вантажний ліфт - архіважливий.

У чому ж заковика і чому питання придбання підіймача стало предметом для цілого матеріалу? Відповідаємо - все не так просто, як здається, і невідповідність рішення поставленим завданням призведе до того, що покупка не виправдає очікувань. Кажучи простіше, якщо ви не складете план дій і навіть своєрідний «райдер» для вантажного ліфта, з великою ймовірністю покупка буде невдалою.

Як уникнути необдуманих інвестицій, як і раніше, із задоволенням розповість компанія СІТІ ЛІФТ!

Отже, перед вами - докладний матеріал, в якому по поличках розкладені важливі питання і навідні рекомендації, які допоможуть вам знайти свідомо правильну відповідь. Список – пряме керівництво до дії та цінний орієнтир, складений компетентними спеціалістами, так що приступайте до вивчення - ви в одному кроці від важливої бізнес-покупки!


№1. Які завдання вашого бізнесу повинен вирішувати вантажний ліфт?

Це - першорядний параметр. Забігаючи наперед, зазначимо - тут краще думати на перспективу та розумно співвідносити необхідність трохи більшої інвестиції (у порівнянні з запланованим бюджетом) і потребу вимушено купувати через пару років нове обладнання. Як це можливо? Нумо уявімо на хвилинку - сьогодні ваші внутрішні бізнес-процеси пов'язані з конкретним видом вантажів (габарити, вага, тип), але в майбутньому можливе збільшення потоку або зміна формату роботи. Це означає, що зміниться і навантаження на обладнання. А ви знаєте, що на межі можливостей або навіть понад них довго не протримається жоден механізм.

Висновок: важливо прораховувати навантаження на ліфт на пару кроків вперед і залишати запас в декілька центнерів на ресурсних можливостях обладнання.


№2. Що важливіше – вага чи обсяг?

Або, можливо, цінності обох цих параметрів не виключають одна одну? Вантажність усього механізму і фактична місткість кабіни ліфта - важливі параметри, і все ж потрібно співвідносити баланс. Якщо ви торгуєте великими м'якими іграшками, подушками або матрацами - вам важлива саме місткість (у кубічних метрах), а якщо необхідно переміщати автомобільні двигуни або спортивний інвентар для фітнес-центрів - слід робити вибір в користь устаткування з необхідною вантажністю.

Висновок: в наявних і пропонованих виробниками моделях вантажних ліфтів обидва параметри - варіабельні, наприклад, в залежності від типу обладнання, підіймач може переміщати від 150 кг до 30 тонн (приблизно, як 15 автомобілів седанів). Тому пошук і купівля відповідного типу - не проблема.

Це цікаво: схожими за функціоналом, однак, все ж відмінними за конструктивними характеристиками, є вантажні підіймачі. Двостійкові, шахтні, консольні, скіпові, міжповерхові та ще кілька типів досить зручні й часто вважаються гідною альтернативою ліфтам. До слова, зараз існують «розумні» технології, які дозволяють управляти обладнанням зі смартфона.


№3. На яку відстань повинен переміщатися ліфт?

Не поспішайте з відповіддю, оскільки в даному випадку параметр вимірюється не в поверхах, а в метрах. Також важливо розуміти, чи ліфт переміщається з пункту А в пункт Б, або ж у нього будуть проміжні зупинки. В особливій мірі це важливо для моделей, встановлених всередині, а не зовні приміщень.

Висновок: в даному випадку ніяких технічних люфтів припускати не потрібно - модель обирається строго відповідно до висоти підйому.


№4. Будівля допускає можливість монтажу вантажного ліфта?

Це питання стосується будівель, які вже збудовані та функціонують, оскільки саме собою зрозуміло, що при проектуванні нових будинків чи промислових об’єктів локація для установки вантажного ліфта вже передбачена. Тут слід враховувати не тільки місце розташування обладнання, але і технічний стан будівлі, в тому числі й фундамент.

Висновок: ще на етапі задуму запросіть профільних фахівців. Вони проведуть експертизу і нададуть вам вердикт, чи готова ваша будівля до установки ліфта і наскільки весь цей процес раціональний з фінансової точки зору.

Важливо: всупереч досить схожому формату функціонування з пасажирськими ліфтами, до інтер'єру та екстер'єру вантажних не пред'являється абсолютно ніяких естетичних вимог. Основні параметри - це практичність і безпека, тому про такі оздоблювальні матеріали, як скло і пластик, мова, найчастіше, не йде.


№5. Якого типу буде ліфт - закритим або відкритим?

Перше, що вам слід знати - максимальна висота відкритого вантажного підіймача становить лише три метри, і у нього немає валу. Закриті ж здатні переміщатися на кілька десятків метрів вгору і вниз, і по всій висоті переміщення встановлений вал.

Висновок: необхідно ототожнювати конструктивні особливості з типами вантажів і локацією роботи обладнання.


№6. Який тип приводу буде ефективніше?

Для виробництва вантажних ліфтів може бути використано три типи приводів: гвинтовий, гідравлічний і ланцюговий. Перш ніж розставляти пріоритет на користь того чи іншого, отримайте консультацію у менеджера компанії. Основні параметри, на які слід звертати увагу - це вплив кожного типу на термін служби обладнання, на те, наскільки комфортним буде його використання.

Висновок: не варто заглиблюватися в технічні моменти самостійно - для цього в ліфтових компаніях працюють компетентні менеджери, які «на пальцях» пояснять вам різницю і порадять певний тип приводу. До того ж, таким чином вдасться адаптувати швидкість роботи ліфта, що особливо важливо в певних сферах його використання.


№7. Що буде зручніше - рампа чи яма?

Конструктивні особливості вантажних ліфтів передбачають необхідність створення ями. Причому її глибина повинна бути адаптована під тип підіймача (частіше це від 50-ти до 150-ти мм), цей та інші параметри чітко вказуються виробником - про них вас сповістить консультативний менеджер. В той самий час деякі компанії дають можливість уникнути створення ями, компенсувавши відстань між нижнім положенням платформи та підлогою за допомогою рампи. У деяких випадках такий підхід виявляється значно зручніше.

Висновок: допустимими є обидва формати, а ось вибір певного з них - питання технічної можливості. Обов'язково доповніть їм список тих питань, які слід обговорити до початку проектування вантажного ліфта у вашій будівлі.


№8. Чи потрібні автоматичні двері?

Автоматичні стулки ліфта часто вибираються в тому випадку, якщо підіймач в перспективі буде використовуватися людьми. В даному випадку слід відштовхуватися від формату діяльності вашої організації - уявіть, чи буде зручно працівникові самостійно відкривати двері, або ж йому буде комфортніше, якщо стулки будуть відкриватися/закриватися самостійно.

Висновок: обов'язково обговоріть з компанією-виробником або постачальником послуг, якого саме типу буде встановлено довідник, тому що різновиди, які існують, досить радикально відрізняються один від одного. Ваш орієнтир - зручність і абсолютна безпека співробітників.


№9. Чи повинен вантажний ліфт виконувати функції пасажирського?

В даному випадку розглядається необхідність одночасного переміщення працівників разом з вантажем. Відповідь однозначна - жоден виробник не рекомендує перевозити одночасно і вантажі, і людей, тому продумайте момент транспортування працівників інакше.

Висновок: вантажний ліфт не призначений для перевезення людей, однак, якщо у вас особлива ситуація або відсутні ресурси для забезпечення інших рішень, порадьтеся з представником ліфтової компанії, можливо, вам запропонують ефективний варіант.

Безсумнівно, вантажний ліфт, як досить серйозне фінансове вкладення, може дещо охолодити бажання підприємця купити його. Однак варто розглядати таку інвестицію не як дорогу покупку, а як розумний розподіл фінансів. Зрештою, ефективний бізнесмен завжди побачить різницю між порожніми витратами та вигідним вкладенням.

Правильно підібрана модель оптимізує робочі процеси та прискорить роботу, вона буде енергоефективною й при належному догляді прослужить значно довше гарантійного строку. Якщо ваш орієнтир - зважена інвестиція в функціональний вантажний ліфт, звертайтеся - в СІТІ ЛІФТ запропонують найкраще обладнання, яке вирішить поставлені завдання на 101%!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх