Грудень 16, 2020

Останнє оновлення: Грудень 4, 2021

Історія кухонного ліфта

Орієнтовний час читання: 5 хв. / 722 Слів

Історія кухонного ліфта

Кухонний або малий вантажний ліфт – компактний за розмірами підіймач, що призначений для перевезення невеликого за вагою вантажу без присутності людини. Сьогодні такі пристрої дуже поширені як у приватних, так і в комерційних будівлях. Їх використовують для з’єднання поверхів, на яких розташовані кухня та їдальня, торгова зала та складське приміщення тощо.


Еволюція малого вантажного ліфта

Перші прототипи сучасних кухонних ліфтів ❐ з’явилися ще в епоху стародавніх римлян. Їхнє завдання полягало в доставленні різноманітних вантажів. Перші моделі мали примітивну будову та до руху приводилися вручну за допомогою мотузки, закріпленої на шківах. В епоху Середньовіччя їх встановлювали в заможних будинках, щоби доставляти страви та напої з приміщень, де вони готувалися, до зали, у якій знаходилася їдальня. Являли собою дерев’яну кабіну, що кріпилася на мотузці.

Matot Rope Pulled Dumbwaiter, circa 1940

Робота підіймача повністю залежала від людини, яка за допомогою мотузки підіймала чи опускала кабіну. Треба було проявляти неабияку обережність та слідкувати за швидкістю переміщення ліфту. Безпечними вони стали лише після 1883 року, коли американський винахідник Джордж У. Кеннон ❐ створив гальмівну систему для ліфта, яка за короткий проміжок часу стала дуже популярною.

На початку ХХ століття ліфтові кабіни стали виготовляти з металу, оснащувати електричними двигунами, що дозволило їм працювати без сторонньої допомоги. Окрім конструкції, згодом змінювалися й вимоги до малих підіймачів. Майже 100 років тому видано закон, згідно з яким внутрішня поверхня та дверцята кухонних ліфтів мали бути виготовлені із вогнетривких матеріалів. Крім того, на дверях мали встановлюватися спеціальні замки, що перешкоджали б їхньому відкриттю під час руху між поверхами та мали кнопки, які контролювали б рух кабіни в обох напрямках.

Переважно мініпідіймачі використовувалися для транспортування їжі або речей. Завдяки їм, офіціантам, покоївкам, носіям вантажу більше не потрібно було підіймати важкі кошики, таці та валізи сходами, що дуже спростило їхню роботу.


Сучасні мініпідіймачі

Сучасні малі вантажні ліфти мають вишуканий вигляд та оснащені автоматичною системою контролю та електромотором.

Для спілкування між людьми на різних поверхах, що користуються ліфтом, створений спеціальний пристрій, схожий на домофон. Також у кабіні може бути встановлений запобіжник, завдання якого полягає в захисті конструкції від неналежного використання.

Сьогодні малі вантажні ліфти є вже більш доступними ніж раніше. Їх дедалі частіше можна зустріти у звичайних будинках, офісах, де вони допомагають зробити життя людини більш комфортним.

Сучасний попит на таунхауси призвів до того, що архітектори вже на стадії їхнього проєктування оснащують споруди мініліфтами, які дозволяють підіймати важкі предмети на горішні поверхи без участі людини.


Історія назви підіймача

Кухонним ліфтом цей пристрій почали називати через те, що перші моделі призначалися саме для доставлення їжі з приміщення кухні до їдальні та брудного посуду – в інше. Через те, що підіймач працював без допомоги людини, його почали називати «мовчазним офіціантом», або «німим офіціантом».

В 1957 році Гарольд Пінтер ❐ навіть написав п’єсу під назвою «Німий офіціант» ❐, чим зробив цю назву відомою. За сюжетом усі дії відбувалися на брудній кухні, розміщеній у підвалі. На задньому плані й був розташований підіймач, який щоразу доставляв таємничі записки. Відвідувачі та працівники кухні спілкувалися за допомогою «голосової трубки» ліфта, та згодом заплутана історія досягла ясності.

Упродовж багатьох років безпосередньо ліфт, звичайно ж, мовчав. Але німим він навряд чи був, адже вдало справлявся з безліччю завдань – доставляв кореспонденцію, напої, їжу, ліки. До того ж, він навіть транспортував монети та золоті злитки в банку Англії.

Сьогодні можна зустріти й інші назви цієї конструкції:

  • мікроліфт;
  • малий вантажний ліфт;
  • ресторанний ліфт;
  • сервісний ліфт.

Окрім кухонь великих маєтків чи ресторанів, малі вантажні ліфти широко використовуються в торговельних центрах, офісах, на складах.

Підіймач найчастіше розміщують на рівні поясу людини. Залежно від вантажопідйомності, кабіна ліфту може мати різний розмір.


Переваги кухонного ліфта

Невеликі вантажні ліфти мають мінімальні габарити. Для їхнього встановлення досить площі всього в 1 м2. Для економії загального простору дверцята ліфту відкриваються не назовні, а у вертикальному положенні. Деякі моделі можуть мати додаткові полиці, що дозволяє максимально раціонально використовувати простір кабіни.

Такі підіймачі працюють майже безшумно та дуже легкі у використанні. Конструкції, що встановлюють у готелях та ресторанах, виконують важливу функцію економії часу та робочої сили персоналу, якому більше не потрібно пересуватися між поверхами, ризикуючи розбити посуд.

Ціна малого вантажного підіймача порівняно невелика. Вона залежить від розміру, вантажопідйомності кабіни, наявності додаткових функціональних можливостей конструкції. Наприклад, за потреби тут може бути вмонтована підсвітка, можливість завантаження з різних боків та інше.

Якщо вас цікавить встановлення такого підіймача, зверніться до спеціаліста компанії СІТІ ЛІФТ +38 (096) 709-07-07. Він відповість на будь-які запитання та допоможе підібрати оптимальну модель, з огляду на ваші потреби.

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх