Листопад 23, 2019

Останнє оновлення: Грудень 4, 2021

“Зелені стратегії” чому ліфт і його існування повинні бути в рамках екологічності

Орієнтовний час читання: 6 хв. / 769 Слів

“Зелені стратегії” чому ліфт і його існування повинні бути в рамках екологічності

Екологічна чистота - це глобальний тренд, що набирає просто фантастичних обертів.
З усього наявного сьогодні масиву екологічної глобальної програми найбільш значущу роль в сценарії поліпшення рівноваги грає рівень енергоспоживання. Вже до 2035 року, згідно з думками експертів, він зросте приблизно на третину - до 35%, і при цьому обсяг використання на 70% буде сконцентровано в містах. Про те, як саме це відбивається на планеті, чому і яким чином стосується вас, шановний читачу, фахівці СІТІ ЛІФТ розкажуть далі.


Що це означає?

Враховуючи, що масштабні виробництва розташовуються поза міською рисою, найбільш ресурсомісткі об'єкти в її межах - це будівлі. Саме внаслідок контролю споживання електроенергії в них – великих житлових масивах, багатоповерхових офісних і багаторівневих торгових центрах - є шанс зменшити силу «удару» по екології.

Як з цим боротися?

Технологічно. Тільки розробляючи, тестуючи та впроваджуючи нові сценарії зниження навантаження на екологію. Що стосується будівель, то, після системи опалення та модернізації освітлення, верхівку списку займає ліфт. І він дійсно може бути екологічно «чистим».

Як це працює?

Все просто - такий ліфт використовує для своєї роботи набагато менше електрики. Причому в сучасних механізмах екологічно чистого будівництва момент з транспортуванням відвідувачів/мешканців/працівників продумується заздалегідь. Тому в нових будівлях ви не зустрінете ресурсомістких кабін, при роботі яких трансформатор відчуває навантаження в 99%. Більш того, нові формати значно більш компактні, і для їх монтажу потрібно менше місця.

Відмінно, а що ж робити з вже наявним обладнанням, особливо, якщо за всіма параметрами, крім екологічності, воно відповідає уявленню про сучасний ліфт?

Екомодернізація

Це - реальна можливість підвищити екологічний статус будівлі на кілька позицій. Однак варто враховувати, що ефективності нового ліфта досягти не вдасться, але й отриманий результат буде цілком переконливим для подальшої роботи в цьому напрямку.

Це цікаво: подібні роботи були проведені компанією Thyssen Krupp Elevator в Телевізійній Вежі Берліна - за спецзамовленням виготовлені та встановлені еколіфти, і тепер вони відповідають строгим німецьким стандартам.


Є кілька сценаріїв підвищення цього важливого екопорога, основні з яких розглянемо нижче.

Сценарій 1. Регенеративні приводи.

За фактом це - справжній прорив в технологічній сфері й нововведення, що заслуговує на увагу. Енергетична ефективність для ліфтів полягає в раціональному використанні непрямої енергії, яка незмінно наявна при русі кабіни вгору. Річ у тому, що при підйомі з мінімальним навантаженням і спуску зі значно більшим, енергії споживається більше, ніж при спокійному, штатному режимі роботи. Вона перетворюється в тепло, яке розсіюється даремно поза кабіною. Регенеративні приводи просто акумулюють цю енергію, накопичуючи її та вже після трансформуючи у звичайну електрику, яка може використовуватися багаторазово.

Алгоритм функціонування такої системи полягає в наступному. Для забезпечення підіймальної функції використовується традиційна електрична енергія, однак, при спуску кабіни у двигуні включається генератор, який її, цю енергію, виробляє і накопичує. Після перетворення механічної енергії в електричну, вона повторно використовується, причому може бути спрямована не тільки на роботу ліфта, але і будь-якого іншого обладнання. Таким чином вдається одночасно вирішити два завдання: знизити рівень енергоспоживання і виключити порожні витрати електрики.

Сценарій 2. Програмне забезпечення.

Воно використовується для управління пунктами призначення. Таке рішення ідеально підходить для багатоповерхових будівель, оскільки завдання такого програмного забезпечення - створювати оптимальні маршрути руху при багатотиповому програмуванні. Кажучи простіше, маючи в наявності кабіну зі, скажімо, 12-ма людьми, кожному з яких потрібно на різний поверх, програма прорахує найменш витратний сценарій. Маршрут складений таким чином, щоб підіймач витратив якомога менше енергії на рух.

Такі ліфти не зупиняються на кожному поверсі, з якого надійшов виклик. Замість цього, програма умовно розподіляє всіх пасажирів на групи по поверху призначення. Це - відмінна система для офісного формату, оскільки для ідентифікації використовуються магнітні карти або дармовиси. Також для логічного розподілу груп потрібно дві-три кабіни, за допомогою все того ж групового завантаження яких не тільки вдається підвищити зручність для самих пасажирів, але і скоротити час очікування ліфта, знизити енерговтрати й навіть підвищити пропускну здатність ліфта на цілих 30%.

Сценарій 3. Екологічно нешкідлива модернізація.

Її можна сміливо зарахувати до ключових зелених стратегій, які використовуються в усьому світі. Економічно доцільна, ефективна і доступна, вона передбачає вирішення декількох завдань. По-перше, це заміна енергомістких ламп світлодіодними панелями, по-друге, інтеграція датчиків, які вимикають освітлення кабіни в стані спокою, по-третє, заміну мікропроцесора і контролерів постійного струму на аналоги змінного струму, і, по-четверте, використання органічних масел. У першому випадку вдається домогтися економії в 96% в порівнянні з лампами розжарювання, інші рішення - затратні спочатку, але неймовірно економічні в довгостроковій перспективі.

Екомодернізація - це одна з найбільш доступних, але при цьому дієвих зелених стратегій, проігнорувати яку - отже, у найближчій перспективі внести свій бізнес в список неприємний екоспільноті. Про те, як уникнути недвозначних закидів і отримати для своєї справи статус бізнесу, безпечного для навколишнього середовища, дізнайтеся прямо зараз в СІТІ ЛІФТ. Розробка індивідуальних сценаріїв, професійні консультації та вектор на ефективну модернізацію - розвивайтеся разом з нами виключно у вірному напрямку!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх