Червень 8, 2019

Ескалатори й траволатори: розбираємося у відмінностях й перевагах разом з СІТІ ЛІФТ

Орієнтовний час читання: 6 хв. / 894 Слів

Ескалатори й траволатори: розбираємося у відмінностях й перевагах разом з СІТІ ЛІФТ

Навіть якщо ви ніколи не задумувалися над цим, мінімум раз в місяць кожен з людей використовує ескалатори або траволатори (останні - це рухомі стрічки, які допомагають вам долати відстань стоячи в горизонтальній площині, перші - у вертикальній або похилій). Всупереч тому, що назви у цього обладнання практично ідентичні, відмінності і в конструкції, і в форматі використання - кардинальні. Сьогодні команда СІТІ ЛІФТ вирішила детальніше розповісти вам про те, в чому полягає різниця між траволаторів й ескалаторами, де логічніше використовувати той чи інший та чому їх застосування може в рази підвищити пасажиропотік та вашу матеріальну вигоду.


Що таке ескалатор й траволатор: короткий опис, зручність та трохи про відмінності

Перше, й основне, ескалатор - це сходи, щаблі які рухаються вниз і вгору та можуть переміщати людей на відстань від пари до декількох десятків метрів. У пасажирів, що використовують цей пристрій, є можливість вибору - стояти під час пересування або ж іти в необхідному напрямку синхронно з рухом обладнання. Майже у всіх випадках ескалатори монтуються попарно - один піднімає вас вгору, а другий - вниз. Найчастіше кут нахилу дорівнює 30 або 35 градусам - найбільш комфортне положення для більшості людей, й достатнє для подолання міжповерхового простору.

Траволатори або, як їх ще називають, рухомі стрічки, дещо схожі на повільні конвеєри. На відміну від попереднього типу обладнання, вони переміщують суто горизонтально - по рівній або лише злегка нахиленій поверхні (кут нахилу, найчастіше, не перевищує 6-ти градусів). При цьому вони цілком можуть переміщувати пасажирів й між різними рівнями будівлі, просто в цьому випадку довжина самої конструкції значно збільшується. Логічним буде використання траволаторів в масштабних будівлях: великих торгових центрах, аеропортах, терміналах тощо. Установка, як й у випадку з ескалаторами, найчастіше проводиться парно.


Про відмінності

Оптимальний клієнтопотік, причому мова йде не про кількість людей, а про комфорт їх пересування - це те, що якраз таки зможуть забезпечити і ескалатори, і рухомі стрічки, просто роблять вони це по-різному. Саме тому важливо обирати те обладнання, яке може «похвалитися» одночасно енергоефективністю та енергомісткістю (не варто забувати, що працюють вони безперервно та споживають досить багато електрики). Нижче розглянемо ключові моменти, які дозволять вам зробити правильний вибір на користь цього обладнання.

Транспортний потік

Ескалатори дозволять вам, як власнику, створити ефективне й надійне сполучення між поверхами або рівнями будівлі. У свою чергу, траволатори - справжня знахідка для організації натовпу, в особливій мірі це стосується великих просторів: залізничних вокзалів, аеропортів тощо. Обидва типи обладнання працюють повністю автономно й вимагають лише регулярних профілактичних оглядів від компанії, що його обслуговує. Вони дають можливість підтримувати високу щільність й мобільність клієнтів, відповідно, підвищуючи рівень продажів, і ваш прибуток. Систематизація і, що важливо, напрямок потоку - те, чим ви можете управляти за допомогою горизонтальних і вертикальних типів обладнання - траволаторів й ескалаторів.

Енергетична ефективність

Для рухомих доріжок та ескалаторів споживання енергії значною мірою залежить від загального часу роботи та навантаження від пасажирів. Енергоощадні заходи, як, наприклад, світлодіодне освітлення та високоефективні двигуни, можуть мати значний вплив на економію енергії й, отже, коштів. Досить популярними є додатково інтегровані вузли, які контролюють потужність обладнання.
Вони форсують ефективність під час періодів зниження або підвищення навантаження. Такі системи підтримують рекуперативне гальмування, яке фактично перетворює двигун в генератор, коли пасажири транспортуються вниз. Цю енергію можна використовувати для освітлення або будь-яких інших потреб обладнання.

Такі типи двигунів підтримують різні режими і є універсальними, підходячи як для ескалаторів, так і для рухомих доріжок. У них входить спеціальний датчик, який підтримує безліч функцій: режим зупинки та руху, який запускається на вимогу, режим очікування, коли ніхто не перебуває на ескалаторі або рухомій доріжці тощо.

Формат використання

Як не крути, попри аналогічні завдання, обладнання ж усе різне. Тому, в першу чергу, вам необхідно орієнтуватися на вид нерухомості, в якій передбачається установка, й цілі, які ви переслідуєте. Давайте розберемося докладніше:

  • Аеропорти - плоский формат рухомої доріжки робить її популярною для таких великих об'єктів, як аеропорти, тому що об'ємні валізи значно простіше переміщати саме по плоскій поверхні. Аналогічним аеропортам майданчиком можуть стати великі залізничні вузли, в яких важливо уникати стовпотворіння.

  • Торгові центри - горизонтальний тип траволаторів практично не використовується в торгових будівлях. По-перше, це абсолютно неефективно з маркетингових міркувань, по-друге, ескалатори та похилі рухомі доріжки, що підтримують торгові візки, значно більш зручні для відвідувачів й забезпечують їм максимальний комфорт.

  • Офісні центри - такі великі об'єкти повинні бути базою для масової кількості людей, що рухаються в безперервному потоці, а також містять такі локації, як кіоски, підсобні приміщення та спеціалізоване обладнання. Відвідувачам, можливо, доведеться долати великі відстані, тому похилі та плоскі рухомі доріжки й ескалатори можуть бути корисними доповненнями.

  • Готелі - такі будівлі з настільки щільним простором, як готелі, можуть зовсім не використовувати рухомі доріжки, але при цьому припускати наявність ескалаторів для зручності гостей. Аналогічними й такими, що передбачають настільки важливу інвестицію, можуть бути кінотеатри, бібліотеки та музеї.

Ескалатори й траволатори можуть стати неоціненним доповненням до комерційних та інших видів нерухомості, адже вони виконують просте й неймовірно важливе завдання - систематизують потік людей. Резюмуючи все вищесказане, відзначимо - горизонтальний або вертикальний тип обладнання, перевага в тій чи іншій модифікації, необхідність інвестицій в додаткові опціЇ у вигляді кольорового підсвічування або багаторежимного двигуна та інше, - цей вибір краще надати фахівцям. Ваше завдання - прийняти таке відповідальне рішення на користь підвищення репутації, технічного рівня будівлі й комфорту клієнтів, а завдання експертів СІТІ ЛІФТ - виконати їх усі на максимально можливому якісному рівні. І пам'ятайте - щоб стояти на місці, треба бігти з усіх сил - це стосується, в першу чергу, і конкурентного ринку вашого сегмента!

Команда експертів СІТІ ЛІФТ

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх