Листопад 27, 2018

Останнє оновлення: Червень 26, 2022

Безпека дітей при використанні ліфтом: 10 дієвих рекомендацій від СІТІ ЛІФТ

Орієнтовний час читання: 13 хв. / 1868 Слів

Безпека дітей при використанні ліфтом: 10 дієвих рекомендацій від СІТІ ЛІФТ

Короткий зміст

Читайте, щоб:

 1. Дізнатись, чому важливо проводити бесіди з дітьми стосовно правильного поводження в ліфті.
 2. Знати, яких правил мають притримуватись неповнолітні під час користування підйомником.
 3. Дізнатись, зі скількох років дитина може самостійно користуватись пасажирським підйомником.
 4. Запам’ятати, наскільки важливо самому подавати правильний приклад своїм дітям.
 5. Поновити власні знання стосовно правильного поводження в екстрених ситуаціях, пов’язаних із ліфтом.

Як часто ви проводите зі своїми дітьми бесіди з приводу безпеки поведінки в тих чи інших місцях? А тепер скажіть – як багато разів підіймалася тема правильної і, що найголовніше, безпечної поведінки в ліфті? Якщо відповідь негативна лише тому, що ваших знань недостатньо для раціонального інструктажу дитини, скористайтесь готовим рішенням від компанії СІТІ ЛІФТ! Ми підготували вичерпний список рекомендацій, які убезпечать ваших дітей від неприємних ситуацій, пов'язаних із використанням ліфта.


10 рекомендацій, які знадобляться вам при інформуванні своєї дитини

Важливо переконатися, що ваша дитина знає, що це – серйозні і досить масштабні механізми, і саме тому, потенційно, вони можуть стати причиною травм і навіть каліцтв. Прочитайте ці поради і обговоріть всі спірні моменти зі своєю дитиною, незалежно від віку і рівня розуміння (як ми пам'ятаємо, повторення – мати навчання).

 1. Не торкайтеся до кнопок без необхідності. Тримайтеся подалі від сенсорів. Покажіть дитині, де дзвінок і телефон, якщо є.

 2. Під час входу і виходу не можна затримуватися – робити це слід максимально швидко.

 3. Тримайтеся подалі від дверей.

 4. При вході в кабіну дивитися необхідно під ноги, оскільки при недосконалому технічному стані ліфта рівень підлоги майданчика і кабіни може відрізнятися.

 5. Не можна користуватися кнопкою виклику диспетчера або тривоги без наявної потреби. Це – екстрена допомога при надзвичайних ситуаціях.

 6. У разі, якщо кабіна ліфта застрягла чи сталася якась інша надзвичайна ситуація, необхідно чекати допомоги і прибуття технічних служб. Поговоріть з ними про те, як зберігати спокій до прибуття допомоги. Яку інформацію розповісти по телефону, коли їм потрібна допомога. На якому поверсі ви знаходитесь, якщо знаєте, або яке число в останній раз бачили на екрані. Хто знаходиться з тобою. Яке самопочуття.

 7. Не можна перешкоджати роботі дверей, закриваючи її руками, ногами або тілом.

 8. У разі пожежі або пожежної тривоги можна використовувати тільки сходи, а не ліфт.

 9. Не можна намагатися самостійно вибратися з ліфта який застряг, або намагатися вручну відкрити закриті двері.

 10. Якщо дитина під час користування ліфтом знаходиться з домашньою твариною, собаку чи котика потрібно тримати за ошийник або, якщо дозволяє вага тварини, взяти її на руки. Це стосується як періоду входу до кабіни й виходу з неї, так і усього часу перебування всередині.

Самостійний проїзд дитини в ліфті без супроводу дорослих заборонений до 12 років.

Незважаючи на те, що вся вищезазначена інформація здається вичерпною, а більшість батьків прагне забезпечити дитині максимальну безпеку й бути поруч задля того, щоб попередити можливі неприємні ситуації, випадки подібного роду виключати не можна. Щоб ваші діти були дійсно готові до всього, слід вже сьогодні почати прищеплювати їм відповідні навички безпеки. Нижче – додаткові рекомендації, нехтувати якими ми настійно не рекомендуємо.


Подавайте правильний приклад

Як батько, ви знаєте, що ваші діти – це своєрідне дзеркало, яке відображає ваші вчинки. Модель хорошої поведінки при використанні ліфтів – важлива складова всіх перерахованих вище рекомендацій. Це означає, що тримати двері відкритими для інших за допомогою спеціальної кнопки – нормально як з точки зору безпеки, так і етикету. А от затримувати рух руками, стрибати, бавитись кнопками чи псувати кабіну написами чи іншими пошкодженнями – цей приклад, безумовно, не з найкращих.


Скоординуйте дії в разі екстрених ситуацій

Поговоріть з дітьми про те, що робити в певних випадках, наприклад, коли ліфт застрягає між поверхами. В такому випадку дитина повинна натиснути кнопку допомоги (зазвичай, вони червоного кольору), зв'язатися з вами або службою ДСНС за допомогою мобільного телефону, але ні в якому разі не намагатися відкрити двері самостійно. Для дитини попри вік може бути дійсно страшно опинитися в ліфтовій «пастці», тому обов'язково запевніть її в безпеці. Розкажіть, наскільки міцна система, які товсті сталеві канати тримають кабіну й обов’язково убережіть дитину від різного відеоконтенту, який може зневірити її у зворотному.

Всі ці речі можуть здатися вам очевидними, але для дітей вони, як правило, абсолютно заплутані, а часто й навіть лякають. На додаток до того, щоб розповісти їм про можливі небезпеки, що таяться зовсім поруч, завірте дитину у тому, що ліфти є неймовірно безпечними видами транспорту. Це важливо, щоб попередити у дітей розвиток страхів і, як наслідок, фобій.

Важливе зауваження: попри те, що до технічної частини це не має ніякого відношення, наступна порада також має право на існування. Поясніть дитині, наскільки важливо мити руки після ліфта, особливо з урахуванням різноманітних епідемій в світі.


Окремо про ескалатори

Ми вирішили віднести цей блок також до порад з користування ліфтом, оскільки попри те, що ескалатори є зручним і безпечним способом пересування, правила безпеки поводження під час переміщення не менш важливі. Ось декілька правил, як теж варто запам’ятати:

 • Стояти потрібно в центрі сходинки, в межах жовтих ліній, тримаючи ноги далеко від боків.
 • Потрібно триматися за поручень.
 • Тримайте одяг (шарфи, довгі куртки чи вільні кофти) якомога далі від країв, де він може зачепитися.
 • Не можна ставити іграшки, самокати, рюкзаки чи сумки на сходах ескалатора.
 • З ескалатора потрібно зійти одразу, як він досягне підлоги.
 • Не можна сидіти на сходах або поруччях.
 • Не можна бігати по ескалатору, в тому числі в протилежному руху напрямку.
 • Важливо переконатися, що шнурки зав’язані.
 • Потрібно бути обережніше у відкритому взутті та ніколи не користуватись ескалатором босоніж.

Якщо ви не тільки батько, а й власник будівлі, в якому є ліфтове обладнання, переконайтеся, що воно працює належним чином. Регулярне технічне обслуговування та модернізація створять навколо вашого ліфта своєрідний ореол безпеки і попередять ситуації, які можуть налякати дітей або нашкодити пасажирам. Покладіться у вирішенні цих завдань на компанію СІТІ ЛІФТ – регулярні перевірки систем безпеки, дієві рекомендації і грамотний підхід!


Перевірте свої знання

{{question.question}}

{{question.question}}

 • {{answer.answer}}

Правильно, чудово! 🎉

Неправильна відповідь, вибачте

Вітаємо, ви закінчили з вікториною

Ви отримали {{score}} з {{questions.length}}


Відповіді на поширені запитання

 1. Як діти мають користуватись ліфтом?

  Насамперед – з урахуванням усіх перерахованих вище правил і порад з безпеки. Якщо дитині важко все запам’ятати, ви можете написати або навіть намалювати їй нагадування, яке вона може носити із собою.

 2. В чому полягає безпека ліфта?

  В його технічних особливостях. Всі сучасні ліфти спроєктовані таким чином, щоб навіть при ситуаціях, ризик виникнення яких становить близько 0,1%, пасажири залишались у безпеці. Це і сталеві канати, і системи гальмування, і чутливі сенсори, і аварійне живлення тощо.

 3. Як можна запобігти нещасним випадкам з дітьми у ліфті?

  По-перше, за можливості супроводжувати дитину. По-друге, ретельно вивчити з нею усі правила безпеки та періодично повторювати їх, проговорюючи свої дії під час користування підйомником. Наприклад: «Ось, дивись, я не заходжу до кабіни, поки двері повністю не відчиняться», або «Давай станемо з тобою біля задньої стінки – тут зручно й безпечно».

 4. Зі скількох років дитина може самостійно користуватись ліфтом?

  Не раніше 12 років, навіть якщо вага дитини дозволяє кабіні рухатись. Якщо у вас немає можливості супроводжувати дитину, попросіть когось із близьких, знайомих чи сусідів зробити це.

 5. Яка найважливіша порада для дитини, яка хоче самостійно використовувати ліфт?

  Закарбувати в пам’яті всі правила та пам’ятати, що навіть у випадку настання надзвичайної ситуації їй а) обов’язково допоможуть, б) повітря вистачить на весь час перебування.

 6. Як має поводити себе дитина, якщо під час виклику в ліфті вже є хтось із дорослих?

  Якщо це незнайома дитині людина, краще пропустити кабіну й дочекатись ліфта, коли він буде порожнім.

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх