Безпека дітей при використанні ліфтом: 9 дієвих рекомендацій від СІТІ ЛІФТ


Як часто ви проводите зі своїми дітьми бесіди з приводу безпеки поведінки в тих чи інших місцях? А тепер скажіть - як багато разів піднімалася тема правильної і, що найголовніше, безпечної поведінки в ліфті? Якщо відповідь негативна лише тому, що ваших знань недостатньо для раціонального інструктажу дитини, скористайтесь готовим рішенням від компанії СІТІ ЛІФТ! Ми підготували вичерпний список рекомендацій, які убезпечать ваших дітей від неприємних ситуацій, пов'язаних з використанням ліфта.


9 рекомендацій, які знадобляться вам при інформуванні своєї дитини

Важливо переконатися, що ваша дитина знає, що це – серйозні і досить масштабні механізми, і саме тому, потенційно, вони можуть стати причиною травм і навіть каліцтв. Прочитайте ці поради і обговоріть всі спірні моменти зі своєю дитиною, незалежно від віку і рівня розуміння (як ми пам'ятаємо, повторення – мати вчення).

  • 1. Не торкайтеся до кнопок без необхідності. Тримайтеся подалі від сенсорів. Покажіть дитині, де дзвінок і телефон, якщо є.

  • 2. Під час входу і виходу не можна затримуватися – робити це слід максимально швидко.

  • 3. Тримайтеся подалі від дверей.

  • 4. При вході в кабіну дивитися необхідно під ноги, оскільки при недосконалому технічному стані ліфта рівень підлоги майданчика і кабіни може відрізнятися.

  • 5. Не можна користуватися кнопкою виклику диспетчера або тривоги без наявної потреби. Це – екстрена допомога при надзвичайних ситуаціях.

  • 6. У разі, якщо кабіна ліфта застрягла чи сталася якась інша надзвичайна ситуація, необхідно чекати допомоги і прибуття технічних служб. Поговоріть з ними про те, як зберігати спокій до прибуття допомоги. Яку інформацію розповісти по телефону, коли їм потрібна допомога. На якому поверсі ви знаходитесь, якщо знаєте, або яке число в останній раз бачили на екрані. Хто знаходиться з тобою. Яке самопочуття.

  • 7. Не можна перешкоджати роботі дверей, закриваючи її руками, ногами або тілом.

  • 8. У разі пожежі або пожежної тривоги можна використовувати тільки сходи, а не ліфт.

  • 9. Не можна намагатися самостійно вибратися з ліфта який застряг, або намагатися вручну відкрити закриті двері.

Незважаючи на те, що вся вищезазначена інформація здається вичерпною, а більшість батьків прагне забезпечити дитині максимальну безпеку і бути поруч, ситуації подібного роду виключати не можна. Щоб ваші діти були дійсно готові до всього, слід вже сьогодні почати прищеплювати їм відповідні навички безпеки. Нижче – додаткові рекомендації, нехтувати якими ми настійно не рекомендуємо.


Подавайте правильний приклад

Як батько, ви знаєте, що ваші діти – це своєрідне дзеркало, яке відображає ваші вчинки. Модель хорошої поведінки при використанні ліфтів – важлива складова всіх перерахованих вище рекомендацій. Це означає, що тримати двері відкритими для інших за допомогою спеціальної кнопки – нормально як з точки зору безпеки, так і етикету.


Скоординуйте дії в разі екстрених ситуацій

Поговоріть з дітьми про те, що робити в певних випадках, наприклад, коли ліфт між поверхами застрягає. Вони повинні натиснути кнопку допомоги, зв'язатися з вами або службою МНС за допомогою мобільного телефону, але ні в якому разі не намагатися відкрити двері самостійно. Це може бути дійсно страшно опинитися в ліфтовій «пастці», тому обов'язково запевніть дитину в безпеці. Розкажіть, наскільки міцна система, і побережіть дитину від різного контенту, який може зневірити її в зворотному.

Всі ці речі можуть здатися вам очевидними, але для дітей вони, як правило, абсолютно заплутані, а часто і лякають. В додаток до того, щоб розповісти їм про можливі небезпеки, що таяться зовсім поруч, завірте їх у тому, що ліфти є неймовірно безпечними видами транспорту. Це важливо, щоб попередити у дітей розвиток страхів і, як наслідок, фобій.

Якщо ви не тільки батько, а й власник будівлі, в якому є ліфтове обладнання, переконайтеся, що воно працює належним чином. Регулярне технічне обслуговування та модернізація створять навколо вашого ліфта своєрідний ореол безпеки і попередять ситуації, які можуть налякати дітей або нашкодити пасажирам. Покладіться у вирішенні цих завдань на компанію СІТІ ЛІФТ – регулярні перевірки систем безпеки, дієві рекомендації і грамотний підхід!