Відчуваєте страх перед ліфтом? Ми допоможемо вам його подолати

Час читання 5 хв.
Відчуваєте страх перед ліфтом? Ми допоможемо вам його подолати

Перш за все, давайте розмежуємо два схожих, але зовсім різних поняття фактичної і цілком реальної фобії і нав'язаним якимись стереотипами і міфами страхом. У першому випадку мова йде про складне захворювання, а в другому – про ірраціональний страх перед поїздкою в ліфті, який досить поширений у суспільстві.

Статистика невблаганна - згідно з нею, ліфт є одним з найбезпечніших транспортних засобів, серед тих, які існують. Тоді чому емоції суперечать їй? Сьогодні саме з цією делікатною темою і спробуємо розібратися ми з вами.

Фобії, безпосередньо пов'язані з ліфтом

Клаустрофобія. Це - страх замкнутого простору. З огляду на те, що ліфт - це відносно невелике і обмежене приміщення, знаходження в ньому викликає неконтрольований страх.

Агорафобія. Схожий з попереднім, але дещо інший страх, який відчувають люди, боячись опинитися в ситуації, коли вихід з ліфта буде важким або неможливим. Наслідком такого страху є панічна атака і властиві їй вегетативні реакції.

Цікаво, що багато людей з подібного роду фобіями не відчувають труднощів при їзді в ліфтах.

Негативний досвід, як основа страху перед ліфтами

Абсолютно логічно, що більшість страхів є наслідком, у яких неодмінно є причина. Наприклад, ті люди, які колись застрягали в ліфтах або ж потрапляли в інші ситуації, пов'язані з ним, відчувають негативні емоції. Всупереч всьому, і у деяких людей, які не мають негативного досвіду з ліфтами, часто виникають проблеми з його використанням.

Уявіть - ліфти з'являються у багатьох фільмах жахів, різних подіях, пов'язаних зі смертю та іншими моментами, які викликають абсолютно у кожної людини справжню паніку. І навіть якщо щось трапляється в ліфті в реальному житті, проблема ретранслюється протягом декількох днів в ЗМІ, а записи камер відеоспостереження можуть «гуляти» по мережі протягом багатьох років, будучи побаченими мільйонами людей. Погодьтеся, цього достатньо, щоб викликати в людині страх.

Як подолати цю фобію?

Якщо ви знайомі з правилами безпеки, півсправи зроблено. Ми не говоримо зараз про людей, страх яких настільки сильний, що вони навіть не можуть перебувати в будинках з ліфтом – в даному випадку допомогти може тільки кваліфікований психоаналітик.

Цікава інформація: хоча багато людей не вірять, але сходи в рази більш небезпечні, ніж ліфт, в якому укладений вкрай маленький ризик. Наша мета – розвіяти упередження і міфи, щоб допомогти вам впоратися з цим страхом.

Кабіна ліфта – найбезпечніше місце в разі збою системи. До того ж, в кожному ліфті є аварійні телефони та сигналізація, які дозволяють пасажирам звернутися за допомогою при аварії або відключенні електрики. Безумовно, іноді ліфти зупиняються, але лише в рідкісних випадках проблема вирішується довше декількох хвилин. Звичайно, це дискомфортно, але від задухи і спраги ніхто не вмирає.

Пара рекомендацій щодо безпеки в ліфті

Теоретично ризики практично виключені, але, незважаючи на це, експерти СІТІ ЛІФТ підготували для вас список функціональних порад з безпеки:

  1. Використовуйте кнопку відкриття дверей, щоб утримувати її в разі, якщо хтось із пасажирів не встигає увійти. Не можна штовхати і утримувати двері.

  2. Всі речі (сумки, рюкзаки, валізи тощо) беріть в руки, щоб виключити застрягання в дверях.

  3. В екстрених випадках залишайтеся в кабіні ліфта.

  4. У разі надзвичайних ситуацій, таких як пожежі або землетруси, не можна користуватися ліфтом – тільки сходи, інакше ви можете опинитися в пастці.

Що робити, якщо стався форс-мажор: 5 порад

Ліфти можуть вийти з ладу – це нормально, як і для будь-якого іншого обладнання, але в більшості випадків проблеми несерйозні. Однак якщо все ж неприємність сталася, а ви залишилися в кабіні, дотримуйтесь цих 5 нехитрих рекомендацій:

  1. Не намагайтеся вийти. Завжди чекайте прибуття пожежників або техніків.

  2. Зберігайте спокій. Нерви ситуацію не вирішують, а якраз навпаки – роблять тільки гірше. Крім того, паніка має ланцюгову реакцію, а в закритому просторі ні до чого хорошого вона не приведе.

  3. Зосередьтеся на інших темах. Відпочиньте і постарайтеся не думати про це: пограйте в ігри на телефоні або подивіться відео.

  4. Слідкуйте за диханням. Глибоко вдихаючи і повільно видихаючи, ви зможете нормалізувати фізичний, емоційний і психічний спокій. Таким чином, напад тахікардії, асфіксії або можливої непритомності може бути попереджений.

  5. Гумор, як порятунок. Ця ситуація тимчасова, вже через кілька годин ви будете згадувати її, як невеличку пригоду.

Компанія СІТІ ЛІФТ готова надати вам посильну підтримку в будь-якій ситуації, що виникає з ліфтами.