Листопад 25, 2018

Відчуваєте страх перед ліфтом? Ми допоможемо вам його подолати

Орієнтовний час читання: 5 хв. / 666 Слів

Відчуваєте страх перед ліфтом? Ми допоможемо вам його подолати

Перш за все, давайте розмежуємо два схожих, але зовсім різних поняття фактичної і цілком реальної фобії і нав'язаним якимись стереотипами і міфами страхом. У першому випадку мова йде про складне захворювання, а в другому – про ірраціональний страх перед поїздкою в ліфті, який досить поширений у суспільстві.

Статистика невблаганна - згідно з нею, ліфт є одним з найбезпечніших транспортних засобів, серед тих, які існують. Тоді чому емоції суперечать їй? Сьогодні саме з цією делікатною темою і спробуємо розібратися ми з вами.

Фобії, безпосередньо пов'язані з ліфтом

Клаустрофобія. Це - страх замкнутого простору. З огляду на те, що ліфт - це відносно невелике і обмежене приміщення, знаходження в ньому викликає неконтрольований страх.

Агорафобія. Схожий з попереднім, але дещо інший страх, який відчувають люди, боячись опинитися в ситуації, коли вихід з ліфта буде важким або неможливим. Наслідком такого страху є панічна атака і властиві їй вегетативні реакції.

Цікаво, що багато людей з подібного роду фобіями не відчувають труднощів при їзді в ліфтах.

Негативний досвід, як основа страху перед ліфтами

Абсолютно логічно, що більшість страхів є наслідком, у яких неодмінно є причина. Наприклад, ті люди, які колись застрягали в ліфтах або ж потрапляли в інші ситуації, пов'язані з ним, відчувають негативні емоції. Всупереч всьому, і у деяких людей, які не мають негативного досвіду з ліфтами, часто виникають проблеми з його використанням.

Уявіть - ліфти з'являються у багатьох фільмах жахів, різних подіях, пов'язаних зі смертю та іншими моментами, які викликають абсолютно у кожної людини справжню паніку. І навіть якщо щось трапляється в ліфті в реальному житті, проблема ретранслюється протягом декількох днів в ЗМІ, а записи камер відеоспостереження можуть «гуляти» по мережі протягом багатьох років, будучи побаченими мільйонами людей. Погодьтеся, цього достатньо, щоб викликати в людині страх.


Як подолати цю фобію?

Якщо ви знайомі з правилами безпеки, півсправи зроблено. Ми не говоримо зараз про людей, страх яких настільки сильний, що вони навіть не можуть перебувати в будинках з ліфтом – в даному випадку допомогти може тільки кваліфікований психоаналітик.

Цікава інформація: хоча багато людей не вірять, але сходи в рази більш небезпечні, ніж ліфт, в якому укладений вкрай маленький ризик. Наша мета – розвіяти упередження і міфи, щоб допомогти вам впоратися з цим страхом.

Кабіна ліфта – найбезпечніше місце в разі збою системи. До того ж, в кожному ліфті є аварійні телефони та сигналізація, які дозволяють пасажирам звернутися за допомогою при аварії або відключенні електрики. Безумовно, іноді ліфти зупиняються, але лише в рідкісних випадках проблема вирішується довше декількох хвилин. Звичайно, це дискомфортно, але від задухи і спраги ніхто не вмирає.

Пара рекомендацій щодо безпеки в ліфті

Теоретично ризики практично виключені, але, незважаючи на це, експерти СІТІ ЛІФТ підготували для вас список функціональних порад з безпеки:

  • Використовуйте кнопку відкриття дверей, щоб утримувати її в разі, якщо хтось із пасажирів не встигає увійти. Не можна штовхати і утримувати двері.

  • Всі речі (сумки, рюкзаки, валізи тощо) беріть в руки, щоб виключити застрягання в дверях.

  • В екстрених випадках залишайтеся в кабіні ліфта.

  • У разі надзвичайних ситуацій, таких як пожежі або землетруси, не можна користуватися ліфтом – тільки сходи, інакше ви можете опинитися в пастці.


Що робити, якщо стався форс-мажор: 5 порад

Ліфти можуть вийти з ладу – це нормально, як і для будь-якого іншого обладнання, але в більшості випадків проблеми несерйозні. Однак якщо все ж неприємність сталася, а ви залишилися в кабіні, дотримуйтесь цих 5 нехитрих рекомендацій:

  • Не намагайтеся вийти. Завжди чекайте прибуття пожежників або техніків.

  • Зберігайте спокій. Нерви ситуацію не вирішують, а якраз навпаки – роблять тільки гірше. Крім того, паніка має ланцюгову реакцію, а в закритому просторі ні до чого хорошого вона не приведе.

  • Зосередьтеся на інших темах. Відпочиньте і постарайтеся не думати про це: пограйте в ігри на телефоні або подивіться відео.

  • Слідкуйте за диханням. Глибоко вдихаючи і повільно видихаючи, ви зможете нормалізувати фізичний, емоційний і психічний спокій. Таким чином, напад тахікардії, асфіксії або можливої непритомності може бути попереджений.

  • Гумор, як порятунок. Ця ситуація тимчасова, вже через кілька годин ви будете згадувати її, як невеличку пригоду.


Компанія СІТІ ЛІФТ готова надати вам посильну підтримку в будь-якій ситуації, що виникає з ліфтами.

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх