Серпень 3, 2021

Системи очищення повітря: як вони стосуються сьогодення й майбутнього ліфтової індустрії

Орієнтовний час читання: 7 хв. / 986 Слів

Системи очищення повітря: як вони стосуються сьогодення й майбутнього ліфтової індустрії

Специфіка ліфта в тому, що через закритий простір кабіни він так чи інакше стає місцем скупчення мікробів, адже впродовж середньостатистичного дня в простому пасажирському ліфті перебуває декілька сотень людей. Навіть за дотримання всіх необхідних санітарних норм і контролю (особливо під час пандемії) додаткові заходи з очищення повітря – це якраз про те, як правильно й із турботою про клієнтів / відвідувачів вести бізнес у 2021 році.

Системи очищення повітря – це не нововведення, і велика частина подібних конструкцій входить за замовчуванням у сучасні системи нового зразка або включається опціонально в процес модернізації. Однак сьогодні питання необхідності подібних удосконалень стоїть особливо гостро, зокрема через глобальне поширення смертоносного вірусу COVID-19.

Це цікаво: згідно з дослідженнями, опублікованими на ресурсі CNBC, ризик заразитися коронавірусом під час відвідування ресторану значно перевищує аналогічні ризики під час короткочасної поїздки в ліфті. Усе тому, що вірус є дозозалежним – чим довше відбувається контакт із його носієм, тим це небезпечніше. У цьому дослідженні доктор Ціньян Чен заявив, що удосконалення вентиляції й системи очищення повітря в ліфтах може знизити ймовірність зараження на 70 %.


Які системи очищення повітря існують

Перша – це вентиляція. Система подібного роду – не новітній, але досить ефективний винахід. Принцип простий: повітря з кабіни подається через спеціальні вентилятори і проходить через фільтри у вентиляційну систему, після чого чисте і знезаражене, але вже з вулиці, надходить назад.

Друга – більш ефективна методика з інтегрованою в систему лампою УФ-випромінювання. За значно більш високого показника результативності вартість подібного обладнання є цілком посильною для бізнесу, а якщо зазначити, наскільки знижується ризик зараженості серед співробітників і відвідувачів, раціональність саме такого методу стає значно більш вагомою, ніж передбачувані витрати.

Нарешті, чому очищення повітря в ліфтах важливе? Тому що воно збільшує потік повітря й усуває будь-які бактерії, що затримуються на поверхні. Очисні пристрої оснащені фільтрами, які здатні вловлювати навіть мікроскопічні мікроорганізми, а додатковий ефект знезараження завдяки лампі підвищує ефективність у рази й направляє чисте повітря назад до кабіни ліфта. Системи очищення повітря в ліфтах можуть значно знизити негативний вплив на здоров’я людини не тільки коронавірусу, а і грипу та сезонних ГРВІ.

І на завершення аргументації – переваги подібної установки:

 • двофазна функція дезінфекції та очищення;
 • доведена висока стерилізація та дезінфекція;
 • низький рівень шуму;
 • непомітний для відвідувачів сучасний дизайн;
 • простота встановлення та обслуговування;
 • спрацьовування датчика руху (опціонально);
 • енергозаощадження та висока ефективність;
 • актуальна як для наявних, так і для нових установок, а також для проєктів модернізації (житлові, комерційні та громадські будівлі, торгові центри, готелі, медичні та навчальні заклади).

Зверніть увагу: подібні системи жодним чином не впливають на законодавчі вимоги щодо носіння масок, рукавичок і дезінфекції рук. Ми рекомендуємо нагадувати відвідувачам про таку необхідність.


Як ультрафіолетове випромінювання бореться із забрудненням повітря

Саме собою ультрафіолетове випромінювання як технологія використовується повсюдно саме для знезараження поверхонь і повітря. За ефективності проти різних хвороботворних організмів і мікроорганізмів на рівні 99,9 % це – повністю безпечна система. Ультрафіолетова лампа в поєднанні з вентиляцією й нагнітанням чистого повітря в кабіну робить цей досить компактний простір безпечним.

Ультрафіолетове світло використовується для знищення бактерій, цвілі, грибків і навіть вірусів, включно з тими, які залишаються на поверхнях (наприклад, панелі управління, поручнів тощо). Показово, що саме вірусоподібні організми не здатні виробити стійкість (резистентність) до ультрафіолетового світла, що робить сьогодні УФ-випромінювання одним із найефективніших і досить швидкодіючих засобів, який буде актуальним ще не один рік.

Важливо: безпосереднього контакту пасажирів ліфта із системою очищення повітря немає, відповідно, впливу УФ-променів так само немає. Обладнання встановлюється в технічній системі ліфта і приховано від очей користувачів.

Ультрафіолетове світло є відмінним засобом для використання не тільки в умовах пандемії, але і з міркувань регулярної підтримки локальної безпеки, оскільки це екологічно чиста методика, яка не несе шкоди, як, наприклад, використання агресивних хімікатів. УФ-лампа дозволяє виключити шкоду для співробітників і відвідувачів і водночас може бути інтегрованою як у нове, так і в наявне ліфтове обладнання.


Який вигляд має і як встановлюється система

Система являє собою комбінацію блоку очищення і стерилізації повітря, який встановлюється у горішній частині кабіни ліфта, і стельової системи подавання повітря, яка монтується вже всередині. Вони міцно кріпляться до основи, не спричиняють зайвого шуму і вібрації – для відвідувачів така модернізація буде непомітною й такою, що не приносить дискомфорту.

Ось орієнтовні показники ефективності системи очищення повітря в ліфті:

 • 95 % зниження аеробних показників, взятих із проб повітря в ліфті;
 • 99 % зниження аеробних і грибкових показників на кнопках ліфта;
 • 92 % зниження кількості аеробних і грибкових речовин із підлоги ліфта;
 • 99 % зниження аеробних і грибкових показників на поручнях ліфта.

Технічно система може бути вмонтована абсолютно на будь-яких типах ліфтів – як на пасажирських, так і на вантажних, незалежно від покоління обладнання. Установка займає всього кілька годин, отже, такий захід не стане перешкодою для функціонування вашої будівлі.

Важливо пам’ятати, що подібна система – не альтернатива або заміна, а доповнення до вже реалізованих методик очищення повітря й поверхонь у кабіні ліфта.


Ефективна модернізація із СІТІ ЛІФТ

Поряд із технічними удосконаленнями ліфтового обладнання модернізація або встановлення системи очищення повітря «з нуля» сьогодні – один із визначальних у комфорті й безпеці пасажирів. І це стосується не тільки великих мегаполісів і міст із промисловими містоутворювальними підприємствами, а й будь-яких комерційних і житлових приміщень, й ось, чому.

Пандемія, пов’язана з COVID-19, перевершила всі очікування щодо реальних термінів і, найімовірніше, не піде на спад у найближчі кілька років. Й одночасно із забезпеченням стандартних епідеміологічних заходів – санітайзера, масок і рукавичок, більш глобальні заходи здатні значно підвищити рівень довіри відвідувачів. Система очищення повітря – механічна або з використанням ультрафіолету – дасть змогу знизити поширення різних захворювань, зокрема вірусу, що став причиною пандемічних обмежень – COVID-19.

Наш орієнтир – запит клієнтів, зміна глобальних тенденцій і дослідження, проведені закордонними колегами, як, наприклад, OTIS. Саме спеціалістами цієї компанії впродовж трьох місяців проводилися експерименти, які продемонстрували, як різні сценарії напрямку повітряного потоку в ліфтах знижують ймовірність зараження.

Компанія СІТІ ЛІФТ переглядає перелік своїх послуг і пропонує клієнтам актуальний сервіс. Зв’яжіться з менеджером, щоб отримати консультацію щодо можливості модернізації обладнання з урахуванням його параметрів і специфіки. Працюємо з різними бюджетами та робимо пропозицію, яка повною мірою відповідає вашим очікуванням!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх