Жовтень 12, 2018

Останнє оновлення: Жовтень 13, 2018

Чому в багатьох ліфтах ви ніколи не зустрінете цифру 13 ?

Орієнтовний час читання: 3 хв. / 389 Слів

Чому в багатьох ліфтах ви ніколи не зустрінете цифру 13 ?

Чи знали ви, що згідно з офіційною статистикою, 85 відсотків ліфтів не мають на своїй контрольній панелі кнопки 13-го поверху? Умовно такий цікавий на просторах мережі фактор, а, точніше, його причина, ділиться на дві групи: психологічну і релігійну. У цій статті редакція компанії СІТІ ЛІФТ освітить обидві групи, щоб раз і назавжди відповісти на питання – чому в ліфтах немає 13-го поверху.

Релігія, як підгрунтя для страху

Історично число 13 фігурує в Біблії: 13 гостей були на таємній вечері, яка передувала страсній п'ятниці або дню розп'яття Ісуса.

Це цікаво: Страх числа 13 дуже широко поширений у всій Європі. У Франції і в Німеччині немає будинків з номером 13. В Англії кораблі не виходять в море, якщо це п`ятниця 13. Відсутні номера в готелях з номерами 13, також у лікарнях відсутні палати з таким номером.
Все інакше йде з числом 13 для жителів азіатських країн. В Індонезії, Саудівській Аравії та Індії число 13 люблять, в крайньому випадку, відносяться до нього нейтрально. У Китаї таке число вважається навіть щасливим, а от до цифри 4 у них приблизно таке ставлення, як у європейців до числа 13. Так, у китайців цифра 4 викликає тихий жах, тому що китайською мовою цифра «чотири» співзвучна слову «смерть». Важко продати будинки або квартири з таким номером.

Трискайдекафобія: складний термін легкопояснюваного страху

Саме таким, хитромудрим, словом пояснюється фобія числа 13. Це захворювання відноситься до числа важких, тому лише при вигляді цієї цифри хворі відчувають дуже сильні психосоматичні симптоми: нудота, паніка, збільшення серцебиття і утруднене дихання. Тому готелі та комерційні будівлі пропускають 13-й номер, щоб не відлякувати клієнтів.

Для розміщення гостей з трискайдекафобією, багато готелів вирішили виключити число 13 із своїх ліфтових панелей, і прибрати відповідні номери з сходових клітин.

Альтернативне позначення або як вийти із ситуації

Безумовно, фізика і реальність суперечать тому, щоб у багатоповерхових будівлях 13-й поверх був відсутній фізично. Тому в офісних, комерційних центрах, готелях виходять із ситуації наступним чином – просто на просто міняючи чисельний порядок. Якщо поверх не функціональний, то його позначення просто опускають на кнопковій панелі, а сам простір відводять для технічних потреб. Другий, більш популярний варіант – це коли його позначають зрозумілими, але не лякаючими ідентифікаторами. Наприклад: 12А, 12-1, 12,5 або навіть зовсім буквеним позначенням: «Фітнес-центр», «Ресепшн», «Конференц-зал» т. д.

Сучасні технології, своєчасна та якісна технічна підтримка убезпечать вас і всіх пасажирів від будь-яких неприємностей, незалежно від поверху вашого призначення!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх