Січень 26, 2020

7 важливих моментів у виборі ножичного підіймача, про які вам варто знати

Орієнтовний час читання: 6 хв. / 792 Слів

7 важливих моментів у виборі ножичного підіймача, про які вам варто знати

Скільки існує сфер, функціонування яких без специфічного обладнання - неможливо або вкрай обтяжено? У промисловості та будівництві, на автосервісах і логістичних складах - практично кожна потребує професійних механізмів. І якщо ви входите в когорту причетних до цих чи подібних напрямків роботи, ви маєте бути знайомі з таким обладнанням, як ножичний підіймач.

Це - досить простий тип рухомої платформи, яка здатна переміщатися тільки вертикально - зверху вниз і навпаки. Рух здійснюється завдяки «ножицям» - опорі у формі хреста або літери «Х». В будівельній промисловості ножичні підіймачі цінуються за їх здатність витримувати значну вагу, і тому найчастіше використовуються там, де потрібно більше робочого простору і вантажності.

Така техніка відмінно підходить для завдань транспортування на височину необхідного обладнання і матеріалів (трубів, бетонних блоків, цементу та інші). Крім того, вони прості в експлуатації, а коли не використовуються - досить компактні та займають мало місця. Які секрети конструкції можуть чекати вас під час купівлі, якою повинна бути вантажність, як обслуговувати обладнання і наскільки безпечне його використання, з вами вже поділяться фахівці СІТІ ЛІФТ. Детальніше - далі в матеріалі.


Дещо про конструктивні особливості

Ножичні підіймачі існують декількох видів, найбільш поширеними та популярними (тут слід відзначити функціональність і надійність) є гідравлічні типи обладнання та пневматичні підіймачі-ножиці. Перші використовують один або декілька гідравлічних циліндрів для переміщення платформи вгору або вниз, а другі – працюють шляхом використання механізму нагнітання повітря.

Додатковою опцією може стати «міст» - це варіант, коли платформа збільшується, наче трап літака чи додатковий «язик». Відмінне рішення для складних локацій, яке виключає використання додаткового обладнання. Цінним для користувачів елементом конструкції виступає пристосування, яке забезпечує плавність зупинки, аварійне опускання робочої поверхні та захист двигуна від перевантаження а також регулює висоту підйому і швидкість руху платформи. Також моделі можуть оснащуватися світловою індикацією, сітчастою огорожею, відкидними бортами тощо.

Самі ж установки бувають самохідного (на коліщатках, може використовуватися на відкритих майданчиках, в тому числі на відкритому ґрунті), стаціонарного (опорна статична система для роботи на одному місці) і пересувного типу (обладнання переміщається шляхом буксирування, а сфера використання – розширюється в декілька разів).


Практичні рекомендації від СІТІ ЛІФТ: 7 правил вибору ножичного підіймача

Різноманіття модифікацій дає можливість підібрати обладнання необхідних габаритів і експлуатаційних характеристик для виконання виробничих завдань різної складності. Але що робити, якщо ні з конструкцією, ні з особливостями обладнання ви не знайомі навіть приблизно? Адже до уваги необхідно взяти масу важливих деталей, починаючи від продуктивності, висоти підйому платформи та закінчуючи гарантійним терміном від постачальника / виробника й простотою монтажу. Нижче - сім цінних порад, вивчення яких вам буде цілком достатньо для раціонального вибору.

  • Вантажність. В якості першорядного показника функціональності обладнання слід враховувати вантажність. Ножичний підіймач повинен справлятися з вантажами, які максимально припустимі для вашої сфери діяльності. Не забувайте про невеликий запас - краще свідомо завищити верхню межу, ніж занизити її. Конфігурація циліндрів і ножиць - супровідні параметри, про які вас повідомить консультант.

  • Висота підйому. Наступним за пріоритетним рейтингом якості є максимальна висота, на яку обладнання здатне підіймати вантаж. Даний показник рідко буває варіабельним - найчастіше виробники дотримуються приблизно однакових параметрів, ототожнених з вантажністю і розміром платформи.

  • Розмір платформи. Довжина і ширина платформи - величини, які повністю відповідають двом «сусіднім» параметрам: висоті підйому і вантажності. Залежність в даному випадку є пряма - параметри збільшуються рівномірно відносно один одного.

  • Центрування вантажу. Ножичні підіймачі спроектовані таким чином, щоб центр ваги вантажу знаходився в їх центральній частині. Відповідно, будь-який зсув більш ніж на 30% може призвести до передчасного зносу обладнання (в кращому випадку, в гіршому - при відсутності ремонтного та профілактичного огляду - до травми працівника або пошкодження вантажу). Команда СІТІ ЛІФТ рекомендує використовувати моделі з більшою на 50% вантажністю, ніж того вимагає ваша сфера. Таким чином вдасться компенсувати передчасний знос механізмів і основних вузлів.

  • Мобільність. Можливість переміщати обладнання, залежно від специфіки сфери діяльності, може бути обов'язковою або ж другорядною вимогою. Тут рекомендація - прораховувати варіанти наперед, формуючи тривалі цілі. Якщо є хоч невелика ймовірність того, що переміщення потрібно, сміливо купуйте саме рухому модель.

  • Розмір в складеному вигляді. Не нехтуйте цим, на перший погляд, малозначним параметром ножичного підіймача. Коли обладнання виконає свою місію, або ж на деякий час «випаде з обойми» сфери діяльності, знайти місце для зберігання компактного механізму зі складеними ножицями та опущеною платформою буде значно простіше. Тому поцікавтеся висотою, шириною і довжиною компактного стану вашої покупки.

  • Продуктивність. Щоб розрахувати ефективність роботи, наприклад, скільки разів ножичний підіймач може підняти вантаж за годину, необхідно заздалегідь дізнатися про це у виробника.


Якою б простою на перший погляд не здавалася техніка, непрофесіоналові розібратися з особливостями досить важко, хоч і можливо. Високу ймовірність того, що при правильній подачі інформації, опанувати основними знаннями можна всього за десять-п'ятнадцять хвилин - редакція компанії СІТІ ЛІФТ знову довела у своєму матеріалі. Не заощаджуйте свої ресурси для вивчення потрібних даних, і тоді вам не доведеться терпіти матеріальні збитки через невірні рішення. А з усім іншим вам із задоволенням допоможе впоратися компанія СІТІ ЛІФТ!

Якщо у Вас залишились питання, будь ласка,
надішліть своє запитання і ми Вам неодмінно надамо відповідь найближчим часом.


Поділитися цим записом:

Наверх